Łożyska przemysłowe i samochodowe

Czym byłby świat, gdyby kiedyś, ktoś, nie wpadł na ten genialny pomysł i nie wynalazł łożyska w dzisiejszej postaci? Praktycznie wszystkie współczesne urządzenia, maszyny i pojazdy potrzebują łożysk, aby móc prawidłowo spełniać swoje funkcje. Można więc pokusić się o stwierdzenie, iż gdyby łożyska nie zostały wynalezione, niestety, aby nasza cywilizacja pod względem mechanicznym byłaby całkowicie zacofana. Wobec tego też, warto wiedzieć nieco więcej na temat samych łożysk, aby choć w podstawowym zakresie umieć określać poszczególne różnice pomiędzy nimi oraz wiedzieć nieco o ich podstawowym zastosowaniu.

Łożyska samochodowe i przemysłowe.

Przede wszystkim należy tutaj wyróżnić dwa typy łożysk, o różnym zastosowaniu. Są to rzecz jasna łożyska samochodowe, oraz przemysłowe. W zasadzie nie ma się co zanadto rozwodzić o ich zastosowaniu, bowiem jest to wręcz, aż nadto oczywiste. Warto tutaj jednak powiedzieć, iż w przypadku łożysk przemysłowych będziemy mieli do czynienia z bardziej masywnymi elementami, zdolnymi do przenoszenia konkretnych obciążeń. W przypadku zaś łożysk samochodowych, będą to łożyska o stałych parametrach i rozmiarach, dopasowane do konkretnych modeli pojazdów, skonstruowane tak, aby przede wszystkim były wytrzymałe na długotrwałą eksploatację. W przypadku łożysk przemysłowych raczej nie jest zbyt istotny aspekt długotrwałej eksploatacji. Tutaj łożysko ma pracować dobrze, na wysokich obrotach i spełniać swoje zadania, nawet jeśli po roku czasu będzie całkowicie zużyte.

Producenci łożysk.

Oczywiście wpływ na wytrzymałość poszczególnych typów łożysk ma także ich producent i stosowana przez niego technologia produkcji, hartowania oraz szlifowania. Bardzo dobrze prezentują się w tym zakresie na chwilę obecną łożyska przemysłowe i samochodowe Nachi, który to koncern jest jednym z najbardziej znanych dostawców rozwiązań w zakresie łożyskowania pojazdów samochodowych oraz maszyn przemysłowych. Oczywiście nie możemy zapominać o niedoścignionym liderze w branży, czyli firmie SKF, oraz o takim graczu jak Timken. Są to wszystko producenci rzeczywiście z górnej półki, którzy potrafią każdemu odbiorcy zagwarantować solidnie wykonane łożyska, o ustalonych parametrach technologicznych. Są to łożyska zawsze precyzyjnie dostosowane do potrzeb zamawiającego, a co za tym idzie, nie trzeba tutaj się niczym przejmować. Wystarczy zamówić łożyska o konkretnych parametrach, a takie właśnie dostaniemy. Dzięki szerokiej linii autoryzowanych podwykonawców, działających zgodnie z wymogami proceduralnymi Systemu Zarządzania Jakością ISO TS 16949, produkcja jest zawsze szybka i sprawna, a przez to zamówienia szybko realizowane. Najważniejsze zaś jest tutaj to, iż wszystkie przygotowane łożyska przechodzą ścisłą kontrolę w zakładach produkcyjnych, dzięki czemu dostajemy produkt idealny pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *