Lokalizacja podstawowym wyznacznikiem sukcesu

Nie od dzisiaj wiadomo, że kopalnia powinna znajdować się na złożach surowca, a tartak powinien stać względnie blisko miejsca wycinki, chociaż w dzisiejszych czasach zaplecze logistyczne jest czasami dużo bardziej opłacalną opcją. Miejscowe przedsiębiorstwa wyznaczają czasami wyższe ceny, niż te, które znajdują się dalej, bądź w których mamy zniżki za stałość naszych usług, i na dłuższą metę może właśnie takie posunięcie okazać się bardziej opłacalne. Z miejscem w branży usługowej nie powinno być problemu, gdyż im więcej osób znajduje się w danym miejscu w odpowiednich godzinach, tym lepiej.

Jak się usytuować?

Zanim zaczniemy działać, powinniśmy mieć dobrze opracowany biznesplan. Bez niego nasze szanse na sukces są nikłe. Trzeba pomyśleć nad dostawcami, ilością wolnych miejsc do zatrudnienia, odbiorców naszych produktów, czy chociażby zrobić rozeznanie, w którym miejscu najlepiej wynająć lokal. Oczywiście jest należałoby się skonsultować z ekonomistą, chyba że sami takowym jesteśmy. Filie takich przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją czy wydobyciem powinny znajdować się w mieście, lecz hale produkcyjne czy wydobywcze już nie koniecznie. Najlepiej, by znajdowały się w takiej odległości od miasta, by pracownicy nie musieli zbyt daleko dojeżdżać, a mieszkańcy miejscowości nie mieli na co narzekać.

Jeżeli Chodzi o branżę wydobywczą, prawie zawsze miejsca pobierania surowca są położone z dala od miasta. Wyjątkiem jest chyba tylko Śląsk, gdzie w centrum miasta potrafi stanąć kopalnia, jednak jeżeli spojrzeć na to z innej strony, to nie kopalnie były stawiane w mieście, tylko miasta dookoła kopalni. I tak wioski górnicze rosły do rozmiarów okazałego miasta. Od branży wydobywczej, przez produkcyjną, finalna wersja produktu dostępna jest na pułkach w sklepach. I właśnie w tej branży można odnotować największy ścisk. Wystarczy spojrzeć na centra handlowe. Ile sklepów pomieści się w jednym budynku? Sporo. Dlatego też wypadało by się odpowiednio zareklamować, by z góry możliwości, konsumenci wybrali właśnie nasze przedsiębiorstwo.

Mamy firmę, co teraz?

Warto by zatrudnić agencję badawczą, by sprawdzić, co można by poprawić, aby przyciągnąć większą ilość klientów. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom Biostat będzie nas informował o błędach jakie popełniamy, dzięki czemu będziemy w stanie je wyeliminować, co da nam przewagę nad innymi firmami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *