Lód, gorąca para i estetyka

hotele przemyśl

Wybierając się na wakacje mało uwagi poświęcamy hotelowi, w którym zamierzamy się zatrzymać Oprócz jego położenia względem potencjalnych atrakcji, ceny i standardu niewiele nas interesuje. Czasami tylko zależy nam by na miejscu była sauna, basen czy siłownia. Jednak zazwyczaj hotel jest dla nas tylko bazą wypadową na drodze do prawdziwego celu podróży. Jednak, czy tak musi być zawsze? Na świecie bywają hotele, które oprócz zapewnienia wygodnego łóżka i śniadania same stanowią cel i źródło wrażeń.

Lodowy hotel

W wielu miejscach na ziemi, w czasie okresu zimowego są budowane hotele całkowicie wykonane z lodu, nawet łóżka, (na, których leżą bardzo nowoczesne i wydajne materace i śpiwory) Jest tam oczywiście dosyć zimno, temperatura mieści się w granicach między -2 a -20 stopni Celsjusz, by konstrukcja nie uległa roztopieniu.

Lodowe hotele to wspaniałe i ogromne budowle, pełne lodowych rzeźb i wykończenia wykonanych przez znakomitych artystów. Takie hotele odnajdziemy między innymi wpisując w wyszukiwarkę „ludowe hotele Przemyśl”, czy „ludowe hotele Kraków”. Te lodowe budowle posiadają bary, w których nie musimy się bać, że dostaniemy ciepłe piwo, czy drinka. Restauracje zapewniają jedzenie przygotowywane na otwartym ogniu. Niektóre z tych mroźnych pensjonatów posiadają nawet kaplicę, w której można się pomodlić o to, chyba, żeby nie zamarznąć. Sale kinowe to standard.

Odwiedzający mogą też wypoczywać aktywnie. Hotele zapewniają dostęp do wielu sportów zimowych. Możemy zjeżdżać ze stoków na nartach jeździć na łyżwach, wybrać się na wycieczkę, a po tych wyczynach udać się pod prysznic, który ma ledwo letnią temperaturę, jednak po nim czeka nas prawdziwa gorąca sauna!

Czy warto?

Czy jednak chcielibyśmy spędzić część naszego okresu urlopowego w takich warunkach? Same hotele sugerują by spędzać tam maksymalnie dwa dni, ze względu na temperaturę.

Lodowe hotele całkiem nieźle prosperują, chętnych nie brakuje, a osoby, które zdecydowały się spędzić noc w lodowym hotelu mówią, że przede wszystkim liczą się względy estetyczne. Lodowe sklepienia delikatnie przepuszczają promienie słoneczne, rzeźby są wykonywane przez najlepszych rzeźbiarzy. Geometria wnętrz sprawia, że światło załamuje się pod różnymi kątami dając niezwykłe odcienie niebieskiego i białego. Atmosfera prosto z nordyckiej sagi!

Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy spodobałby się im zimowy gmach, hotele często zapewniają podgląd wnętrz przez kamery internetowe, a jeśli jednak uznalibyśmy nocowanie za zbyt ekstremalne, zawsze możemy wykupić tylko wycieczkę po śnieżnym pałacu. Hoteli należy szukać w Kanadzie, Szwecji, Japonii, Rumuni i Norwegii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *