Kupujemy własny dom

W życiu każdego z nas, prędzej czy też później nadejdzie chwila w której zdecydujemy się na opuszczenie mieszkania w zatłoczonym blokowisku, i przeprowadzimy się na obrzeża miasta do własnego, nowo kupionego domu. Niestety, nie jest to takie kolorowe, bowiem najpierw dom trzeba będzie kupić, lub też zbudować, a to wiąże się nie tylko z kolosalnymi wydatkami, ale także z różnorodnymi formalnościami, które trzeba będzie pozałatwiać. Generalnie rzecz ujmując, zdecydowanie najlepiej jest dom kupić, chociaż samodzielna budowa będzie o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Trzeba tutaj jednak pamiętać, iż kupując gotowy dom, płacimy nie tylko za materiały ale także za czas jaki ktoś poświęcił. Poszukajmy więc odpowiedniego domu dla przykładowej rodziny, aby rozjaśnić nieco sytuację i wszystkim planującym zakup własnego domu nieco bardziej przybliżyć złożoność tego problemu.

Odpowiednia przestrzeń i lokalizacja

Chyba najważniejszymi aspektami na jakie należy zwrócić uwagę podczas kupna domu jest jego lokalizacja oraz dostępna w nim przestrzeń. Musimy tutaj przecież zapewnić naszym dzieciom bliskość szkoły, sobie zaś bliskość sklepów, aby na codzienne zakupy nie trzeba było jeździć aż do centrum miasta. W kwestii przestrzeni mieszkalnej powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, aby była ona dostosowana do potrzeb naszej rodziny. Im liczniejsza rodzina tym dom powinien być większy. Każdy z mieszkańców powinien mieć przynajmniej swoje własne pomieszczenie prywatne, a do tego trzeba także zapewnić sobie wygodny salon, kuchnię, a w przypadku bardziej licznych rodzin, także i dwie łazienki, aby rano, przed wyjściem do pracy i szkoły nie było ciągłych kłótni o dostęp do łazienki.

Koszt zakupu domu.

Bardzo ważne jest też to, abyśmy przeglądając dostępne dla nas domy w Rybniku zwrócili uwagę na koszty ich zakupu, bowiem tutaj w zależności od wielu różnorodnych czynników, będziemy mieli do czynienia z dość sporym rozrzutem cenowym. Warto nie patrzeć zanadto na oferty starych domów w przystępniejszych cenach, bowiem tutaj oszczędności będziemy mieli tylko niestety pozorne. Już w pierwszym roku trzeba będzie poczynić inwestycje związane z dopasowaniem domu do naszych potrzeb, a to niestety powiększa koszty zakupu całego domu., W nowym domu lub przynajmniej domu nie starszym niż 10, 20 lat, nie trzeba będzie ponosić od razu żadnych kosztów związanych z jego remontowanie, przez co jest to rozwiązanie o wiele bardziej korzystne.

Jak bezpiecznie kupić dom?

Wiadomo ze kupując dom trzeb bardzo starannie go sprawdzić pod każdym aspektem, aczkolwiek nikt z nas raczej nie posiada odpowiedniej w tym zakresie wiedzy, wobec czego można powiedzieć iż nie jest to zadanie łatwe do osiągnięcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup za pośrednictwem agencji nieruchomości. Mimo iż będzie to nieco bardziej kosztowna opcja, bowiem trzeba doliczyć prowizję agencji, to jednak bezpieczeństwo będzie tutaj zdecydowanie wzrastało. Warto podkreślić, iż nie wszystkie agencje charakteryzują się tutaj tak samo dobrym poziomem świadczenia swoich usług. Jeśli chodzi o pośrednictwo nieruchomości w Rybniku, to polecić można chociażby agencję Kotwicki Nieruchomości (strona internetowa: www.kotwicki.pl), w której spotkamy się z bardzo profesjonalnym podejściem do klienta, a co za tym idzie, zyskamy pełne poczucie bezpieczeństwa w kwestii zakupu domu na rynku wtórnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *