Konopie – kontrowersyjne źródło zdrowia

herbata konopna

Olej konopny czy herbata konopna brzmią dość kontrowersyjne jednak są niezwykle ważne dla naszego zdrowia, naszej urody, naszego samopoczucia i to w znacznym stopniu. Dzięki swoim właściwościom są cenne dla naszego organizmu i powinny mieć swoje miejsce w naszej kuchni, domowej apteczce czy na półce w łazience.
Konopie to źródło przeciwutleniaczy, białka, błonnika, niezwykle cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tworzymy z nich czekoladę, herbatę czy tłoczymy olej konopny.
Właśnie olej zawiera wysoką ilość kluczowych dla naszego zdrowia kwasów omega-3 i omega-6, które mają działanie chroniące nasz układ sercowo-naczyniowy, zapobiegają miażdżycy, chorobom serca, poprawiają stan naszych żył i tym samym przepływ krwi. Poza tym działają korzystnie na układ odpornościowy. Przeciwutleniacze w nim zawarte wykazują działanie przeciwrakowe, chroniąc nasze zdrowe komórki przed komórkami rakowymi.

Olej cbd  nie tylko chroni przed chorobami, ale także wspomaga leczenie choroby nowotworowej. Poza tym zawiera witaminę A, E, witaminy z grupy B oraz cynk, magnez i wapń.

Olej konopny to także świetny środek działający kojąco dla skóry, pomagający w leczeniu chorób skóry takich jak łuszczyca, trądzik czy atopowe zapalenie skóry. Dodaje również blasku naszej cerze, włosom, działa odmładzająco, niweluje zmarszczki i podrażnienia skóry.

Poza olejem konopnym stosowanym w kuchni, jako środek upiększający czy leczniczy powodzeniem cieszy się także herbata konopna. Ma ona działanie nasenne, więc skutecznie pomaga w stanach bezsenności. Poza tym zapobiega męczącym migrenom, działa na nas odprężająco i uspokajająco. Dodatkowo ma wpływ na nasz układ trawienny, a nawet wspomaga dietę poprawiając nasz metabolizm.

Działanie konopi, zarówno herbaty, jak i olejów jest nie do przecenienia, dlatego właśnie nie powinna budzić kontrowersji, ale podziw i zdecydowanie powinna znaleźć miejsce w naszych domach.

Reklama: Wokół Natury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *