Kolagen – skuteczna broń na oznaki starości

Czas pozostawia nam twarde dowody, że starzejemy się z dnia na dzień. Zmarszczki, brak elastyczności i jędrności to oznaki upływającego czasu. Częściowo możemy zrzucić to na genetykę- jeśli nasi rodzice szybko się zestarzeli jest ryzyko, że u nas będzie to wyglądać podobnie. Za swoje zmarszczki możemy też obwinić nasze wszystkie słoneczne dni spędzone na opalaniu się czy chociażby na stres i zmęczenie. Fakt, który nas pewnie ucieszy to, że jest szansa by w jakimś stopniu zwalczać objawy starości na naszej skórze naturalnymi i nieinwazyjnymi sposobami.

Wraz z wiekiem nasza skóra traci na jędrności i elastyczności pojawiają się zmarszczki a nasze włosy i paznokcie matowieją. Częściowo dzieje się tak dla tego iż im jesteśmy starsi tym nasz organizm mniej produkuje kolagenu. Dodatkowo ulega on degradacji i rozrzedzeniu. Dlatego właśnie jeśli chcemy jędrnej i młodej skóry powinniśmy ten kolagen uzupełniać i regenerować. Jak? Między innymi dietą. Co to za dieta  pomoże nam uzupełnić zapas kolagenowy? Ta, która będzie różnorodna bowiem w produkcji kolagenu biorą udział witamina C, A, E i siarka.

Urozmaićmy więc swój jadłospis w więcej tłustych ryb, warzyw i świeżych owoców zawierających te witaminy. Działajmy też od zewnątrz. Róbmy sobie różne maseczki wzmagające produkcje kolagenu z tych owoców, które zawierają wyżej wymienione składniki. Zwracajmy również uwagę na to by nasze kosmetyki zawierały w sobie kolagen. Możemy też zdecydować się na zażywanie go w formie suplementów diety. Świetny produkt oferuje w tej chwili firma KolagenMedica. Więcej o nim przeczytamy na www.kolagenmedica.pl.

Kolagen może pomóc w pozbyciu się worków pod oczami, cellulitu, rozstępów ponad to ujędrnia , nawilża i podnosi zwiotczałą skórę, przywraca sprężystość i zatrzymuje łysienie. Nie ulega więc wątpliwości, że kolagen jest dobrą bronią ze starzeniem się skóry. Pamiętajmy, już w młodym wieku że nie jest on dany nam na zawsze. Im wcześniej będziemy dbali o nasz wygląd tym skuteczniejsze będą efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *