Kilka informacji o skrzyniach i paletach

Mamy różne rodzaje palet, tak tych wytworzonych z metalu, drewna, jak i plastiku. Wśród nich trzeba też wspomnieć o popularnych skrzyniopaletach. Wiadomym jest fakt, że takie połączenie palety ze skrzynią jest świetnym pomysłem, choć w przypadku ewentualnego demontażu może z tym być pewien kłopot.

Skrzyniopalety to nic innego, jak pojemnik, u którego podstawy znajdują się łuzy dla takich choćby maszyn, jak wózki widłowe. Zazwyczaj skrzynie, palety kojarzą nam się z materiałem drewnianym, gdy tymczasem nie mniej powszechne okazują się palety plastikowe i z takiego samego tworzywa wykonane skrzynie. Tym bardziej jeżeli mówimy o połączeniu obu elementów.

1Oczywistym jest, że często mówimy tutaj o pojemnikach rolniczych, bo też do takich ładunków jak na przykład jabłka nadają się one doskonale. Jednakże w skrzyniopaletach może się znaleźć jeszcze inny asortyment. Mogą one służyć jedynie do transportu (w tym także morskiego) jak również magazynowania towaru w hurtowni, czy na zapleczu sklepu, o ile metraż na to pozwala. Również w halach produkcyjnych i fabrykach mogą się świetnie przydać. Obecnie często mówimy o paletach uniwersalnych, które to spełniają pewne wymogi, obowiązujące w krajach Unii Europejskiej. Dlatego też wyróżniamy tak zwane europalety. Bardzo istotne są tu oznaczenia, które to praktycznie muszą się na nich znaleźć.

Tu zapewne europalety plastikowe są bardzo dobrym produktem. Po pierwsze znacznie łatwiej możemy się zająć ich czyszczeniem. Tu przykład takich skrzyniopalet pokazuje nam, że nawet ich konstrukcja umożliwia płynne wyczyszczenie powierzchni, z racji zaokrąglonych wszystkich kantów. Palety wykonane z plastiku są bardziej odporne na wilgoć w stosunku do każdych innych. Tworzywo jest tu tak spreparowane, by było też odporne na odkształcenia, szkodliwe działanie promieni słonecznych, czy też miało jakiś chemiczny wpływ na składowany w nim towar. Tu jeszcze możemy dodać, że w przypadku skrzyniopalet możemy mówić tak o pojemnikach otwartych, jak i tych zamykanych, co jeszcze lepiej może zabezpieczyć magazynowany, ewentualnie przewożony towar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *