Języki obce dla dzieci – czy warto?

prywatne szkoly jezykowe oferuja angielski dla dzieci

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle ważna. Doszło do tego, że znajomość języka angielskiego to warunek minimalny przy poszukiwaniu pracy, dlatego angielski dla dzieci to bardzo dobry pomysł! Z jednej strony to dobrze, ponieważ dzięki znajomości języków otwieramy się na świat i poznajemy nowe kultury. Jednak, tak jak wszystko, również nauka języków kosztuje.

Dla przykładu angielski dla dzieci w Krakowie to koszt co najmniej 900 zł za semestr. Nie jest to mała kwota, ale czy warto się poświęcić i dać dziecku możliwość nauki? Wydaje się, że lekcje języków obcych w szkole mogą być niezbyt efektywne. Przeciętna klas to 20-30 uczniów, więc nauczyciel ma ograniczony kontakt z każdym z uczniów i ciężko mu zdziałać cuda.

Optymalna grupa do nauki języka obcego to maksymalnie 6 osób. Warunek ten bez problemów spełniają prywatne szkoły językowe, zobacz: http://www.mova.pl/ – angielski dla dzieci w CJ MOVA Kraków, więc warto rozważyć zapisanie do niej dziecka, nawet jeśli miałoby to odbyć się kosztem zrezygnowania z innych dodatkowych zajęć. Angielski dla dzieci to bardzo duże wyzwanie dla lektora, który musi być wykształcony i odpowiednio przygotowany do nauczania dzieci. Większość szkół prywatnych zatrudnia właśnie takie osoby.

Jeśli posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe to z całą pewnością warto zainwestować je od najmłodszych lat w angielski dla dzieci. W późniejszym etapie edukacji zaś możemy rozważyć kolejny język obcy dla naszego dziecka. Obecnie do najpopularniejszych obok angielskiego należą włoski, niemiecki oraz hiszpański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *