Języki obce dla dzieci – czy warto?

prywatne szkoly jezykowe oferuja angielski dla dzieci

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle ważna. Doszło do tego, że znajomość języka angielskiego to warunek minimalny przy poszukiwaniu pracy, dlatego angielski dla dzieci to bardzo dobry pomysł! Z jednej strony to dobrze, ponieważ dzięki znajomości języków otwieramy się na świat i poznajemy nowe kultury. Jednak, tak jak wszystko, również nauka języków kosztuje.

Dla przykładu angielski dla dzieci w Krakowie to koszt co najmniej 900 zł za semestr. Nie jest to mała kwota, ale czy warto się poświęcić i dać dziecku możliwość nauki? Wydaje się, że lekcje języków obcych w szkole mogą być niezbyt efektywne. Przeciętna klas to 20-30 uczniów, więc nauczyciel ma ograniczony kontakt z każdym z uczniów i ciężko mu zdziałać cuda.

Optymalna grupa do nauki języka obcego to maksymalnie 6 osób. Warunek ten bez problemów spełniają prywatne szkoły językowe, zobacz: http://www.mova.pl/ – angielski dla dzieci w CJ MOVA Kraków, więc warto rozważyć zapisanie do niej dziecka, nawet jeśli miałoby to odbyć się kosztem zrezygnowania z innych dodatkowych zajęć. Angielski dla dzieci to bardzo duże wyzwanie dla lektora, który musi być wykształcony i odpowiednio przygotowany do nauczania dzieci. Większość szkół prywatnych zatrudnia właśnie takie osoby.

Jeśli posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe to z całą pewnością warto zainwestować je od najmłodszych lat w angielski dla dzieci. W późniejszym etapie edukacji zaś możemy rozważyć kolejny język obcy dla naszego dziecka. Obecnie do najpopularniejszych obok angielskiego należą włoski, niemiecki oraz hiszpański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *