Jakie przedmioty zdawać na maturze?

wybieramy-przedmioty-na-egzamin-maturalny-i-udajemy-się-na-kursy-maturalne

Chociaż może się to wydać dziwne, to ostateczny wybór przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze nie jest jednak sprawą prostą i oczywistą. Możemy bowiem lubić jakiś przedmiot szkolny i być w nim naprawdę dobrym, ale przedmiot ten może okazać się niepotrzebny do dostania się na wymarzone studia. Musimy najpierw przyjrzeć się kryteriom uczelni – na jakie przedmioty patrzą i tak kierować się wyborem przedmiotów na egzamin maturalny.

Są oczywiście przedmioty, które mamy odgórnie narzucone i musimy je zdawać na egzaminie, jak język polski, matematyka czy jeden wybrany język obcy. Pozostałe przedmioty jakie będziemy zdawać możemy sami sobie wybrać. Jeśli chodzi o języki obce, to najchętniej wybierany jest język angielski, a zaraz po nim język niemiecki. Wybór języka angielskiego jest bardzo przyszłościowy, ponieważ coraz więcej firm i korporacji wymaga od nas znajomości tego języka, jako od potencjalnych pracowników.

Niesłabnącym powodzeniem cieszy się geografia, którą w 2013 roku na maturze, zdawało około 21, 8% maturzystów. Niewiele mniej, bo 20, 9% maturzystów wybrało biologię. Można, więc łatwo stwierdzić, że kierunki medyczne i te związane z geografią ( turystyka, geodezja i kartografia, inżyniera środowiska) będą bardzo oblegane. Jak co roku dużo osób wybrało WOS – 14,8 %. Matura z wiedzy o społeczeństwie jest jedną z najłatwiejszych matur, ponieważ uczeń w większości wykazuje się wiedzą z życia codziennego i tego, co się dzieje na świecie.

O ile podstawowa matura to pikuś, o tyle przy rozszerzonej trzeba mieć trochę szerszą wiedzę, zachodzącą nawet o pytania czy Kazachstan należy do OBWE ( Pytanie podchwytliwe, gdyż OBWE to Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, lecz Kazachstan obok innych 10 pozaeuropejskich państw należy do niego). Uczeń musi, więc czasami trochę pogłówkować i być dobrze przygotowany, a to może osiągnąć uczęszczając na kursy maturalne. Jeśli chodzi o Kraków, to kursy maturalne w http://www.eduport.com.pl/ są bardzo polecane przez absolwentów liceum, którzy zdali dobrze maturę i cenią sobie pomoc jaką wniosły w ich wynik kursy maturalne od Eduport w Krakowie.

Biologia, geografia, wos, chemia to przedmioty, które co roku zdaje najwięcej osób. Są także takie na wybór, których, decyduje się znikoma liczba uczniów. Do grupy tej należą: wiedza o tańcu, historia muzyki, język kaszubski czy łacina z historią antyczną. Wiadomo, że wynik z takiej matury liczy się na niewiele rodzajów studiów, więc jest rzadko wybierany. Najczęściej jednak, jeżeli ktoś decyduje się na maturę z takiego przedmiotu to bardziej z pasji i zainteresowania niż możliwymi pozytywnymi skutkami w przyszłości. Jeśli jesteśmy ambitni, to poczytajmy więcej o przedmiotach wybieranych na maturze w 2013 roku i poszukajmy kursów, które pomogą nam się przygotować odpowiednio do matury. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kursy maturalne lub kursy maturalne w Krakowie, a otrzymamy satysfakcjonujące nas dane na temat kursów maturalnych w mieście Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *