Jakie drzwi wewnętrzne do pomieszczeń?

Drzwi szklane czy pełne?
Z tym pytaniem przychodzi zmierzyć się każdemu, kto  będzie urządzał mieszkanie. Wydaje się, że jest to proste. Wystarczy wybrać te, które się nam podobają. Ale wcale tak nie jest. Drzwi powinniśmy dobierać stosownie do funkcji pomieszczenia. Każde drzwi zbudowane są tak samo. Składają się z futryny, okuć oraz skrzydła. Różnica zaczyna się dalej. Na przykład drzwi pełne wykonuje się z litego bądź klejonego drewna. Najczęściej takie drzwi są w swoim naturalnym kolorze.

Natomiast drzwi klejone z reguły pokryte są okleiną, albo są laminowane. Drzwi pełne powinny być stosowane w pomieszczeniach, w których chcemy mieć ciszę i spokój. A to dlatego że takie drzwi cechuje dobra akustyka oraz izolacja termiczna, dzięki czemu hałas jest dobrze tłumiony.

Drzwi pełne stosuje się również w pomieszczeniach gospodarczych, np. pralni, piwnicy, itp. Oczywiście, jeśli bardzo będziemy chcieli zamontować drzwi z szybą, można to zrobić, ale takie drzwi podatne są na różne zarysowania i uszkodzenia.  Oczywiście drzwi z szkłem powodują rozjaśnienie pomieszczenia, ale nie nadają się one wszędzie. Dlatego drzwi szklane stosuje się np. w przedpokojach, które w większości przypadków nie mają dostępu do światła dziennego.  Dodatkowo, jeśli takie drzwi zastosujemy w małych pomieszczeniach, wpadające do nich światło będzie je optycznie powiększać. Do najlepszych na rynku należą drzwi DRE, drzwi KMT czy drzwi Porta.  Drzwi z okienkiem szklanym obowiązkowo powinno się zakładać w łazience, dzięki czemu, gdy łazienka będzie zajęta i będzie w niej zapalone światło to będziemy o tym wiedzieli.

Ważne jest również stosowne dobranie kolorów do reszty, aby nie odbiegały od wystroju całego domu czy też mieszkania.

Osobiście jestem zdania, że lepiej prezentują się drzwi z szklanymi wkładkami, jednak są właśnie niektóre pomieszczenia, w których ich zastosowanie nie ma kompletnego sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *