Jak założyć własną stronę internetową

serwery dedykowane

Posiadanie własnej strony internetowej to szereg korzyści. Jeśli jesteśmy osobą prywatną i chcemy na przykład dzielić się ze światem swoimi przemyśleniami – zwyczajny blog może nie wystarczyć. Z kolei dobrze przygotowana strona www pozwoli nam zostać zauważonym, także przez chociażby telewizję czy prasę, o ile tylko mamy coś ciekawego do powiedzenia.

Nie inaczej wygląda to w przypadku firm, które nie tylko otrzymają szansę zyskania dosłownie setki nowych klientów, ale też dostają opcję przedstawienia na przykład całego asortymentu. To nie byłoby możliwe w żadnej reklamie telewizyjnej czy prasie. A jeśli już – koszty takiego przedsięwzięcia byłby ogromne. Tymczasem globalna sieć pozwala na taką opcję za dosłownie grosze – tyle kosztuje solidny serwer. Ten ostatni to najważniejszy element układanki związany z chęcią zaistnienia w sieci. Jeśli zamierzamy prowadzić własne radio internetowe lub oferować klientom możliwość założenia poczty e-mail w domenie naszej strony, aby na przykład zwiększyć jej popularność, dobrym pomysłem są specjalne serwery dedykowane.

Możemy też skorzystać z innego rozwiązania, jakim jest wirtualna maszyna, która jest częścią węzła sprzętowego albo tak zwanej chmury. Oferuje zbliżone funkcje do serwera dedykowanego albo fizycznego, jednakże w takim układzie twory tego typu określ się, jako serwery vps. Nie można też zapomnieć, że aby sprawnie zarządzać zawartością naszej strony, czy to domowej czy to firmowej, potrzebny jest po prostu dostęp do globalnej sieci. Jeśli nasza praca będzie wiązać się z wrzucaniem dużych plików warto pomyśleć o wysokim tak zwanym uploadzie, czyli prędkości przesyłania danych do sieci. W takim wypadku ciekawym rozwiązaniem jest tak zwana symetria sieciowa, popularnie zwana po prostu internet symetryczny. Działa to w ten sposób, że klient otrzymuje gwarantowaną szybkość zarówno pobierania, czyli downloadu, jak i wysyłania, czyli uploadu, która jest sobie równa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *