Jak zadbać o bezpieczeństwo na polowaniu?

Bezpieczeństwo na polowaniu to temat bardzo szeroki. Przede wszystkim ze względu na ilość występujących zagrożeń, przed którymi należy się skutecznie zabezpieczyć. Jednym z najważniejszych i w zasadzie najbardziej uciążliwych zagrożeń w sezonie letnim, ale również wiosennym i jesiennym, będą wszelkiego rodzaju insekty, które potrafią uprzykrzyć każdą wyprawę na polowanie. Poza tym, w trakcie poruszania się leśnymi ostępami, przedzierania się przez leśne zarośla, można także dość łatwo się skaleczyć. Tutaj skutecznym rozwiązaniem będzie odpowiednia odzież myśliwska. Będzie ona jednocześnie zapewniać nam bezpieczeństwo w zakresie komfortu termicznego, co także musimy koniecznie mieć na względzie podczas każdego polowania.

Zagrożenia mechaniczne oraz komfort termiczny na polowaniu.

Kwestia komfortu termicznego będzie tyczyć się nie tylko okresów zimniejszych. W tym zakresie musimy także uwzględnić sytuacje, kiedy jest gorąco, i trzeba organizm schłodzić, oraz odprowadzić pot. Generalnie jednak, najczęściej będziemy mieć problem z utrzymaniem odpowiedniej ciepłoty organizmu. W celu zapewnienia sobie możliwości utrzymania ciepła naszego organizmu w trakcie polowania, koniecznością jest zastosowanie odpowiednie odzieży myśliwskiej. Jeśli chodzi o sezon od wiosny do jesieni, nie będzie tutaj wymagane stosowanie porządnych, ocieplanych kurtek. Wystarczającym mogą się okazać odpowiednio dobrane bluzy i swetry myśliwskie, które pozwolą na dogrzanie organizmu w razie jakiegoś skoku temperatury, nagłego ochłodzenia. Co prawda zaopatrzenie się w profesjonalne elementy odzieży myśliwskiej będzie wymagać poniesienia sporych kosztów, jednakże trzeba powiedzieć sobie szczerze, iż warto w tym przypadku w taki sposób podejść do tej kwestii. Wyłożenie większej gotówki, przyczyni się do możliwości zakupu lepszej jakości dodatkowej odzieży, a to przekładać się będzie zawsze na utrzymanie lepszego poziomu komfortu termicznego podczas polowania.

Komary i inne insekty

Niezmiennie, najbardziej uprzykrzającym życie myśliwego zagrożeniem są w podczas polowania wszelkiej maści insekty, w tym przede wszystkim komary oraz kleszcze. Skuteczne zabezpieczenie się przed nimi będzie wymagać zastosowania odpowiednich środków ostrożności. Oczywiście dobra odzież, będzie nas chronić przed ukąszeniami czy tez przed przedostaniem się kleszczy, jednakże nie jest to ochrona najwyższej klasy. O wiele lepszym rozwiązaniem, skuteczniejszym także niż stosowane naskórnie preparaty, jest obecnie urządzenie Thermacell. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, wydzielające z siebie nieprzyjemny dla insektów zapach na powierzchni dochodzącej nawet do 20 m2. Urządzenie Thermacell, możemy stosować zarówno stacjonarnie, jak również podczas przemieszczania się po leśnych drogach. Jest ono wykorzystywane nie tylko przez myśliwych na polowaniach. Sprawdza się także podczas rodzinnych wypadów na leśny piknik, oraz w trakcie imprezowania w ogródku. Po prostu urządzenia tego typu są na tyle skuteczne, iż ich popularność stale rośnie i staje się coraz wyższa każdego niemal dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *