Jak rozsądnie szukać sukni ślubnej?

suknia ślubna

Suknia ślubna to jedna z najważniejszych sukienek w życiu kobity. Zakłada się ją na  ceremonię ślubu i wesela. Często kobiety już na rok przed weselem szukają tej jednej, jedynej sukni ślubnej, w której zdecydują się wystąpić podczas swojego przyjęcia weselnego. Każda kobieta musi do sukni ślubnej dobrać odpowiednie dodatki, takie jak welon, czasami rękawiczki, biżuterię, a także dodatki do włosów i torebkę oraz na przykład przykrycie na ramiona jeśli jest akurat zimno.

Niestety, wszystko to nie kosztuje mało. Jednakże każdy producent sukien ślubnych wie, że okazja, jaką jest ślub i wesele powoduje, że każda kobieta jest w stanie wydać fortunę na swój ekwipunek do ślubu. Aby dzień ślubu przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a cały proces przygotowań obył się bez stresu, poszukiwania sukni ślubnej należy rozpocząć jak najwcześniej. Koniecznie jest poszukać po raz pierwszy sukni ślubnej co najmniej na pół roku przed weselem. „Wtedy będziemy mogły się jeszcze zdecydować, czy może jednak uszyć suknie ślubną u krawca, jeśli nie zdołamy znaleźć w kolejnej salonie takiej sukni, która by nas satysfakcjonowała.” – mówi nam ekspert z salonu ślubnego Fulara&Żywczyk.

Większość kobiet stara się przed ślubem schudnąć. Jednakże zrzucanie wagi na życzenie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Stad niestety większość salonów ślubnych ma mnóstwo zamówień polegających na szybkim przerobieniu sukni ślubnej na o rozmiar większą i to natychmiast, w ciągu dwóch dni przed ślubem. Dzieje się tak dlatego, że panna młoda orientuje się w ostatniej chwili, że naprawdę nie zdoła już schudnąć dziesięciu kilogramów w ostatniej chwili i daje za wygraną.

Warto zdać sobie z tego sprawę wcześniej i jeśli nigdy nie należałyśmy do szczypiorków, warto udać się do sklepów, w których jest moda ślubna dla puszystych. Sukienki dla osób noszących rozmiary większe niż 40 są równie piękne jak te przeznaczone dla kobiet o rozmiarze 36.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *