Jak poprawić motywację pracowników?

Motywacja pracowników jest bardzo ważna, by firma mogła odnosić sukcesy i zdobywać zaufanie klientów. Tylko zadowoleni i kreatywni podwładni są w stanie przyciągnąć nowych nabywców towarów lub usług i należycie wykonywać swoje obowiązki. Istnieje wiele sposobów podniesienia morale w firmie, jednak do najpopularniejszych należą imprezy tematyczne, wyjazdy integracyjne i pikniki firmowe.

Pozwalają one na zbudowanie pozytywnych więzi pomiędzy pracownikami oraz na oderwanie się od pracy i natłoku obowiązków. Pikniki firmowe są organizowane najczęściej, gdyż nie wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. Piknik można bowiem zorganizować na świeżym powietrzu nawet na terenie firmy lub w pobliskim parku.

Pracownicy mogą czuć się dzięki temu swobodnie, brać udział w integracyjnych zabawach, np. grać w piłkę nożną, siatkówkę lub zabrać na piknik swoje dzieci i partnerów. Dzięki temu pikniki firmowe mogą mieć prawdziwie rodzinną i ciepłą atmosferę. Imprezy tematyczne sprawdzają się przede wszystkim w okresie karnawału. Któż bowiem powiedział, że bal kostiumowy jest zabawą jedynie dla dzieci? Imprezy tematyczne rozbudzają kreatywność w pracownikach, a także pomagają im w pozbyciu się nieśmiałości i kompleksów. Wszystko to wpływa pozytywnie na nawiązanie bliższych więzi między podwładnymi oraz na polepszenie ich motywacji do pracy.

Wyjazdy integracyjne są najtrudniejsze do zorganizowania ze względu na większe koszty i fakt, że nie wszyscy pracownicy mogą wyjechać np. rezygnują z wyjazdu z powodu małych dzieci. Nie mniej jednak wyjazdy integracyjne są świetną okazją do nawiązania przyjaźni z kolegami z pracy oraz na poznanie ich „z innej strony” – jako zwykłych ludzi, którzy mają swoje pasje i zainteresowania. Wyjazdy takie sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich firmach, w których współpraca pomiędzy pracownikami jest kluczem do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *