Jak kupić sofę rozkładaną? 3 porady

sofa Rozkładana Lead

Planujemy kupno nowej rozkładanej sofy? Artykuł ten, pomoże Wam wybrać jej najodpowiedniejszy model i zaprezentuje wiele cech sofy rozkładanej, na które być może nigdy nie zwracaliśmy uwagi.

Kiedy odwiedzamy sklepy z meblami w poszukiwaniu sofy idealnej, często głównym czynnikiem, którym się kierujemy w wyborze mebla jest cena. Oczywiście jest to bardzo istotny element, jednak nie powinien być najważniejszy i nie tylko od ceny powinien zależeć nasz wybór. Jakie czynniki powinny być równie ważne?

Funkcje sofy rozkładanej

Sklepy z meblami oferują swoim klientom wiele rodzajów i modeli sof rozkładanych. Warto zwrócić uwagę aby sofa, która nas zainteresuje, miała łatwy i wygodny mechanizm rozkładania.Kolejną ważną rzeczą jest wypełnienie sofy. Od tego wszak zależy jej miękkość/twardość i komfort leżenia lub siedzenia na niej. Rozróżniamy 3 typy wypełnień:

– sprężyny kieszeniowe

– sprężyny faliste

– sprężyny bonellowe

– pianka

Wszystkie wymienione wyżej wypełnienia, posiadają cechy szczególne, i tak. Pianka jest miękkim wypełnieniem, lecz mało praktycznym. Siadając na sofie, powstają wgniecenia które nieestetycznie wyglądają. Sprężyny faliste także należą do tańszych wypełnień sof. Wprawdzie są odrobinę lepszej jakości niż pianka, jednak nie gwarantują komfortu siedzenia bądź leżenia na wysokim poziomie. Odmiennym wypełnieniem sofy są sprężyny bonellowe. Jest to obecnie najpopularniejsze wypełnienie sof i gwarantuje całkiem dobry komfort wypoczynku za niewielką cenę. Cechą charakterystyczną sprężyn bonellowych jest także fakt, iż są one trwałe i pozostają długi czas w nienaruszonym stanie. Do minusów tegoż wypełnienia możemy zaliczyć fakt, iż sprężyny bonellowe są ze sobą połączone. Przez to nie pracują punktowo, a to sprawia, że nacisk na dowolny fragment sofy powoduje odkształcenia na dużej części siedziska. Sprężyny kieszeniowe są natomiast najwygodniejsze i sprawdzają się świetnie w przypadku wszystkich rodzajów sof. Ich technologia opiera się na umieszczeniu sprężyn w kieszeniach. Nie mają one połączenia, przez co każda ze sprężyn porusza się w wypełnieniu oddzielnie.

Wymiary

Gabaryty sofy rozkładanej są również niezwykle ważne. Za duża sofa może „przytłaczać” wnętrze a za mała, może nie być wygodna szczególnie do spania. Z tego też względu, przed kupnem mebla, dokładnie zmierzmy przestrzeń na której sofa ma się znajdować. Pamiętajmy także aby już w sklepie rozłożyć sofę i ponownie ją zmierzyć. Taka czynność zagwarantuje nam wygodny wypoczynek i należyty rozstaw mebli w salonie.

Rodzaj materiału obiciowego

Kolejną istotną cechą sofy rozkładanej jest materiał jaki ją pokrywa. Oczywiście sklepy meblowe posiadają w swojej ofercie sofy rozkładane w różnych kolorach i pokryte materiałem o wielorakiej strukturze – sprawdźcie na przykład tutaj. Który wybrać najlepiej? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zastanówmy się na czym zależy nam najbardziej. Czy na wygodnym spaniu czy na modernistycznym wyglądzie mebla. W przypadku sofy na której zamierzamy spać, dobrym pomysłem będzie obicie z miękkiej tkaniny np. weluru. Jeśli natomiast liczy się dla nas głównie wygląd sofy, możemy wybrać bardziej luksusowe obicie ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *