Idealne miejsca na dom pod Krakowem

Posiadanie domu, to marzenie wielu Polaków. Ceny domów rosną wraz ze zmniejszającą się odległością od centrum miasta. Wiadomo jednak, że koszty posiadania domu w większym mieście, co wyższe niż na wsi, czy miastach mniejszych. Przeciętnie na dom w Krakowie trzeba przeznaczyć kwotę od około 400 tys. do nawet kilku milionów. Wszystko zależy od lokalizacji, od metrażu i oczywiście od tego, czy stawiamy dom od podstaw, czy nabywamy gotowy dom z rynku pierwotnego, czy też wtórnego.

Krakowscy deweloperzy prześcigają się w ofertach. Jeśli chcemy uciec od miejskiego szumu i ciągłego pośpiechu ciekawą propozycją, może być osiedle domów pod Krakowem, czyli Domy nad Zalewem Chechło. Tam domy Kraków oferuje eleganckie, nowoczesne i w dość rozsądnych cenach. Decydując się na dom w tych stronach, będziemy czuli się, jak na „never- ending Holiday”. A dlaczego? Niepowtarzalny wakacyjno- wypoczynkowy klimat, tworzy sąsiedztwo ośrodka turystycznego, na który składają się między innymi klub żeglarski, boiska, korty, plaża i oczywiście kąpielisko. Atrakcją jest także stadnina koni. Ale to nie wszystko. Jest to okolica dla lubiących spacery, wędrówki i wycieczki rowerowe, gdyż domy znajdują się blisko Puszczy Dulowskiej. Nie trzeba także martwić się o znaczne oddalenie od infrastruktury, ze względu na pobliskie miasta Chrzanów oraz Trzebinię. To zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej, czy też ośrodków rozrywki i kultury.

Jak wygląda komunikacja? Dotarcie do autostrady zajmuje niecałe 4 minuty, a stąd od Krakowa dzieli nas pół godziny, zaś do Katowic dostaniemy się w przeciągu 20 minut. Jak widać całkiem nieźle i nie tak daleko, za cenę kontaktu z przyrodą, spokojem i przepiękną okolicą.

Oczywiście mówimy tu o gotowym już osiedlu, gdzie mieszkamy jednak nadal we własnym domu. Ma to swoje plusy, gdyż z jednej strony mamy odrębność,a z drugiej, wciąż jest to osiedle zamknięte z zagospodarowaniem przestrzennym i pełnym monitoringiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *