Haute Route – trekking dla profesjonalistów.

Pasjonaci trekkingu wysokogórskiego, z całą pewnością znają bardzo dobrze najważniejsze i zarazem najbardziej wymagające trasy trekkingowe. Wśród nich, niewątpliwie jedno z najważniejszych miejsc zajmuje trasa Haute Route, będąca niekiedy nazywana perłą trekkingów wysokogórskich, czy też ukoronowaniem wszystkich trekkingowych przygód. Jest to trasa przeznaczona przede wszystkim dla ludzi o dobrym zdrowiu i kondycji. Trzeba tutaj liczyć się także z faktem tego, iż na samej turze wysokogórskiej, nie będzie już możliwości odłączenia się od grupy i zejścia toteż warto dość rozsądnie oszacować własne w tym zakresie możliwości.

Organizacja wyjazdu na trasę Haute Route.

Oczywiście zacząć trzeba będzie zawsze od prawidłowej organizacji wyjazdu, bowiem bez tego niestety nie mamy najmniejszych szans na przejście całej trasy. Bardzo dobrym, jeśli nawet nie najlepszym rozwiązaniem jest tutaj skorzystanie z ofert jednego z biur podróży specjalizujących się w organizacji wypraw trekkingowych. Jest to opcja rozsądna przede wszystkim z tego względu, iż na tak zorganizowanej wyprawie, będziemy mieć pod ręką doświadczonego przewodnika, oraz możliwość stałego wsparcia ze strony pozostałych uczestników wyprawy. Jest to niewątpliwie bardzo duży plus, tym bardziej, iż cała trasa niejednokrotnie wiedzie po lodowcach, gdzie koniecznością jest wzajemna asekuracja i podróżowanie z czekanem w rakach i uprzężą. Można więc śmiało powiedzieć, iż bez odpowiedniego doświadczenia i tak samo doświadczonej grupy, nie będziemy mieć możliwości pokonania trasy Haute Route, a przecież w tego typu wyjazdach, najważniejsze jest to, aby ostatecznie pokonać cel podróży czyli w tym wypadku trasę Haute Route.

Przygotowanie do wyprawy.

Skoro już zdecydujemy się na trekking Haute Route, i rzecz jasna przyłączymy się do wyprawy organizowanej przez doświadczone w tym zakresie biuro podróży, koniecznością będzie jeszcze prawidłowe przygotowanie się do wyjazdu. Mamy tutaj na myśli zarówno przygotowanie kondycyjne i fizyczne, jak i skompletowanie niezbędnego ekwipunku. Tutaj po raz kolejny kłaniają nam się korzyści z wyprawy organizowanych przez doświadczonych organizatorów wypraw trekkingowych, bowiem przed wyjazdem dostaniemy kompletną listę niezbędnego na trasie wyposażenia, przez co też, o wiele łatwiej będzie nam się przygotować do wyprawy. Co do przygotować fizyczno kondycyjnych, to przede wszystkim warto na jakiś czas przed wyjazdem przeprowadzić kilka pomniejszych wypraw, chociażby w nasze polskie tatry, oraz zacząć regularnie odwiedzać siłownię, gdzie będziemy mogli przetrenować nasze mięśnie oraz popracować nad wydolnością tlenową organizmu, co jest w tym przypadku niezmiernie ważne, gdyż na wysokości powyżej 3500 metrów ilość tlenu w powietrzu jest znacznie ograniczona, a co za tym idzie, umiejętne jego wykorzystywanie będzie tutaj niewątpliwie bardzo ważną kwestią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *