Geowłóknina TS do prac budowlanych w obejściu domu.

Materiały geosyntetyczne, są wykorzystywane w budownictwie przemysłowym, przy budowie dróg, autostrad czy innych konstrukcji technicznych. Niemniej jednak są także materiały geosyntetyczne wykorzystywane w mniej spektakularnych realizacjach. Jest to na przykład geowłóknina typu TS, stosowana przede wszystkim w pracach związanych z budową i unowocześnianiem naszych ogrodów oraz obejścia naszych domów. Jest to doskonale spisujący się w wielu zastosowaniach materiał geosyntetyczny, którego wdrożenie w realizacji prac ogrodowych, będzie znacznie podnosić wytrzymałość wszelkich dróżek, alejek, chodników, tarasów czy też nawet pozwoli wykonać wydajny i wytrzymały drenaż dookoła budynku.

Geowłóknina typu TS i jej parametry techniczne.

Jak już wspomnieliśmy, geowłóknina typu TS, znajduje bardzo szerokie zastosowanie w realizacjach prac związanych z obejściem naszego domu i ogrodem. Wykonana jest z włókien polipropylenowych połączonych ze sobą metodą igłowania, dzięki czemu jest bardzo odporna na zniszczenia i rozrywanie. Charakteryzują się wodoprzepuszczalnością, jak również nie ulegają rozkładowi w glebie, przez co są wyjątkowo trwałe. Nie są także szkodliwe dla środowiska naturalnego, co dla wielu jest szalenie istotną kwestią. Jest także w pewnym zakresie odporna na promieniowanie UV, co także wpływa na wydłużenie czasu jej żywotności.

Jest to więc bardzo dobry materiał geosyntetyczny, które zastosowanie będzie bardzo korzystnie wpływać na trwałość realizowanych prac ogrodowych oraz prac w obejściu naszego domu jednorodzinnego.

Zastosowanie geowłókniny typu TS.

Bardzo istotną kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest to, iż geowłóknina typu TS, cieszy się bardzo szerokim zastosowaniem w pracach związanych z obejściem domu i ogrodem. Wykorzystywana jest podczas realizacji następujących elementów:

  • Dojazdy do garaży oraz wszelkie dróżki ogrodowe – uniemożliwia mieszanie się warstw gruntu, przez co konstrukcja drogi pozostaje trwale stabilna, nawet w przypadku dużych zakresów obciążeń. Można jej używać wielokrotnie.
  • Warstwy drenażowe – sprawdza się także jako geowłóknina filtracyjna do systemów drenażowych. Zapobiega ona zamulaniu warstwy drenującej, dzięki czemu drenaż jest zawsze wydajny, a woda nie przedostaje się do murów naszych zabudowań.
  • Tarasy ogrodowe – dzięki geowłókninom w tym zastosowaniu, taras będzie pozostawał trwale płaski i stabilny. Geowłóknina w tym zakresie nie dopuści do wypłukiwania warstw piasku spod płytek tarasowych. Nawierzchnia nie będzie więc osiadać jak również będzie odporna na mróz.
  • Ogrodowe zbiorniki wodne (oczka wodne i baseny) – geowłóknina typu TS w tym zastosowaniu, zapewnia nam ochronę folii basenowej przez wszelkimi jej uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewnia nam to długotrwałą szczelność oczek wodnych i basenów ogrodowych.

Można więc powiedzieć, iż geowłóknina typu TS charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem jeśli chodzi o realizacje prac ogrodowych oraz prac w obejściu naszego domu. Przyczynia się do znacznego podniesienia trwałości realizowanych prac, a to w tym przypadku powinno być najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *