Fotobudka – zdjęcie jakiego potrzebujesz

zdjęcia fotobudka

Fotobudka jest to urządzenie, które automatycznie robi zdjęcie osobie z niej korzystającej i wywołuje je na miejscu, podobnie jak aparaty Polaroid, gdzie po zrobieniu zdjęcia od razu je otrzymujemy. Głównym założenie jakie niosła za sobą fotobudka, było robienie zdjęć do dokumentów np. zdjęć legitymacyjnych, zdjęć do paszportu, czy dowodu osobistego. Przede wszystkim, te automaty do zdjęć miały pomagać i ułatwiać życie tym, którzy spieszyli się po to, żeby jak najszybciej wyrobić dokumenty.

Potrzebując zdjęć wchodzili do fotobudki i od razu mogli otrzymać je wywołane. Pospolita fotobudka wygląda trochę jak kabina, do której się wchodzi, stoi tam jednoosobowa, bądź wieloosobowa ławeczka, na której osoba korzystająca z fotobudki może usiąść i przygotować się do zdjęcia. Po to, aby można było poczuć się prywatnie i swobodnie, fotobudka ma wbudowaną kurtynę, którą możemy się zasłonić. Po tym, jak osoba korzystająca jest już gotowa, naciska przycisk, a automat do robienia zdjęć robi ich całą serię. Bardzo przydatną rzeczą, jest licznik sekund- ile pozostało do zrobienia kolejnego ujęcia. Kiedyś, trzeba było czekać od kilku do kilkunastu minut, na wydruk swoich zrobionych zdjęć. Teraz natomiast, kiedy aparaty są bardziej nowoczesne wersja cyfrowa zdjęcia wydawana jest już po paru sekundach od końcowej fotografii.

Jeśli chodzi o dostępność formatów, obecnie mamy szeroki ich wybór. Przede wszystkim dlatego, że i do dokumentów różnych formatów potrzeba i różne „pozy” na zdjęciu są wymagane. W przypadku kiedy przypominamy jak działała fotobudka stara, mamy do wyboru tylko jeden standardowy wymiar- do podajnika wpadały cztery zdjęcia złączone w pasku o dokładnie tych samych wymiarach.

One Reply to “Fotobudka – zdjęcie jakiego potrzebujesz”

  1. Fotobudka to niesamowita atrakcja weselna. Każdy nawet starsi mogą przy niej wyluzować i poszaleć:) na weselu mojej siostry była właśnie wynajęta taka fotobudka Śląsk. Polecam serdecznie fotobudkę sickphoto.pl bo dobra zabawa i atrakcja na długo pozostaną w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *