Emigracja do Australii

emigracja do australii

Wiele osób decyduje się na wyjazd z Polski, ze względu na niezadowalające zarobki. Większość z nich wybiera kraje zachodnie, takie jak Niemcy i Wielka Brytania, a także Skandynawskie. Niektórzy decydują się na wyjazd za ocean do Stanów Zjednoczonych. Niestety te kraje już teraz są pełne emigrantów z całego świata, co skutkuje trudnościami w dostaniu pracy i zaniżaniu stawek. A przecież nie po to się emigruje, aby mało zarabiać.

Dlatego jeżeli ktoś decyduje się na emigracje z Polski powinien rozważyć również niekonwencjonalne kierunki. Za przykład może posłużyć emigracja do Australii, kraju oferującego jedne z najlepszych warunków bytowych na świecie. Posiada on gospodarkę, która zarządzana jest w świetny sposób, czego dowodem może być fakt, że Australia nie została praktycznie dotknięta przez kryzys. Szczególnie pożądane są osoby z wykształceniem wyższym, tacy jak inżynierowie górnictwa, lekarze oraz specjaliści IT. Mogą oni zarabiać miesięcznie równowartość nawet 20 złotych. Jest to kilkukrotnie większa pensja niż ta otrzymywana w Polsce. Osoby wykształcone, mające mniej niż 45 lat z łatwością mogą otrzymać wizę emigracyjną umożliwiającą legalną pracę w tym pięknym kraju. Należy jednak pamiętać, że jednym z kluczowych warunków jej otrzymania jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, ponieważ jest to język urzędowy w Australii.

Studia w Australii również mogą być świetnym rozwiązaniem, ponieważ edukacja jest na wysokim poziomie. W tym wypadku z łatwością można otrzymać wizę studencką, która dodatkowo uprawnia do pracy w wymiarze 20 godzin na tydzień. Jest to również idealny kraj dla miłośników egzotycznych potraw. Faktem jest, że normalne jedzenie jest o wiele droższe niż w Polsce, ale np. owoce morza są bardzo tanie.

One Reply to “Emigracja do Australii”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *