Ekstrawagancka kuchnia retro

Jak we wszystkich dziedzinach życia, tak i urządzaniu domu czy mieszkania, do mody wracają rzeczy stare. Konkretniej mówiąc chodzi o nowe przedmioty, które stylizowane są właśnie na retro. Świetnym przykładem jest urządzana przez nas łazienka czy kuchnia w stylu retro. Bardzo dużo osób, niestety tylko zamożnych, decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu. Dlaczego tylko ludzie bogaci wybierają ten styl? Oczywiście cena odgrywa tutaj kluczową rolę.

Chcąc bowiem urządzić kuchnię w tymże stylu niezbędnym jest użyć produktów z tak charakterystycznych dla tego stylu surowców, jak mosiądz, miedź czy brąz. Jak każdy zapewne dobrze wie surowce te należą do bardzo drogich. Tak więc produkty z nich wykonane również są drogie. Ceny towarów z tychże surowców są kilka lub nawet kilkanaście razy droższe od towarów standardowych używanych w kuchni. Tak samo jest niestety jeśli marzy nam się również łazienka retro.

Jeśli nie mamy pojęcia o cenach i produktach jakie powinny się znaleźć w takiej kuchni, a bezwzględnie interesuje nas kuchnia retro, to trzeba po prostu wybrać się do sklepu i obejrzeć ceny. Co potrzebujemy zatem kupić do kuchni w takim stylu? Przede wszystkim nie może zabraknąć mebli stylizowanych na retro. Musimy także pooglądać między innymi zlewy miedziane, dekory miedziane ścienne oraz baterie retro, czyli na przykład baterie mosiężne. Wszystkie te produkty będą idealnie oddawać styl kuchni i za wszystkie słono zapłacimy.

Trzeba również pamiętać, aby kafelki i podłogo pasowały stylowo do naszej nowej kuchni oraz zakupić ładne lampy, na przykład z brązu. Pamiętajmy również o tak małych detalach jak klamki na drzwi czy kontakty lub włączniki. One również nie mogą być z tych standardowych, bo mogą zepsuć efekt końcowy naszej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *