Drukarka laserowa

Są dwa typy drukarek laserowych, jeśli chodzi o podział ze względu na barwy kartek: monochromatyczne i kolorowe. Mają one odrębne tonery. Drukarki laserowe nie przebiły się wśród tych tradycyjnych, do których dokupuje się tusz. Może ze względu na cenę, która znacznie przewyższa wartość atramentówki. Czy to się na dłuższą metę opłaca?

Wydaje się, że tak, ponieważ za drukarkę laserową trzeba zapłacić przynajmniej sto trzydzieści złotych, a toner się tak szybko nie zużywa. Oczywiście, zależy to od wielu czynników, czy drukujemy kilka tysięcy kartek miesięcznie, czy kilkanaście. Różnica jest spora, ale pozwala nam dobrać odpowiedni toner, jeżeli podarowany przez producenta się zużyje.

Decydując się na często eksploatowaną drukarkę laserową w firmie, kupujmy jak najdroższe tonery, a także wolno się zużywające. W ten sposób zaoszczędzimy. Jeśli myślimy o zwykłym użytkowaniu, nie traćmy pieniędzy na wydajne tonery do drukarek. Są nam one niepotrzebne jak utylizacja tonerów. Wystarczy, że kupimy mniej wydajne tonery. Z całą pewnością spełnią one nasze oczekiwania i będziemy zadowoleni zarówno z zaoszczędzonych groszy, jak i sprawnego działania drukarki.

Warto też zastanowić się nad samodzielnym napełnianiem tonerów. Będzie to jeszcze bardziej opłacalne, niż wydawanie pieniędzy na odpowiedni pojemnik z proszkiem. Zgadzamy się na takie rozwiązanie, ale musimy wiedzieć o jednej rzeczy, wybierając tę opcję, pozwalamy sobie na utratę gwarancji. Zniszczona drukarka laserowa nie znajdzie się już pod opieką darmowego serwisu maszyn elektronicznych. Po za tym wówczas możemy przypadkowo zepsuć toner i dodatkowo same urządzenie będzie nadawało się jedynie na śmietnik. Ależ, nie! To błąd!

Złamiemy wtedy prawo, a kara za to może wynieść aż pięć tysięcy złotych. Oddajmy po prostu na zbiórkę, gdzie zbierają różne elektrośmieci, nie wyłącznie baterie. Skup tonerów jest coraz bardziej poszukiwanym miejscem przez użytkowników drukarek laserowych. Bez wątpienia znajdziemy go w każdym większym mieście, choć łatwo może go nie być znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *