Dobór pompy do zestawów igłofiltrowych

Odwadnianie z zastosowaniem zestawów igłofiltrowych to bardzo poważne zadanie, bowiem w tym szczególnym przypadku w pierwszej kolejności należy odpowiednio skonfigurować cały zestaw, czyli dopasować do siebie ilość igłofiltrów, kolektor ssący oraz agregat pompowy, który będzie napędzać cały zestaw. Oczywiście w przypadku większych odwodnień, konieczne będzie zastosowanie większej ilości zestawów, połączonych w jeden ciąg. Kwestia poprawnego dopasowania odpowiednich elementów zestawów igłofiltrowych jest o tyle istotna, że pozwoli nam na osiągnięcie odpowiedniego poziomu efektywności pracy, a to z reguły jest kwestią wręcz kluczową.

Wirowe pompy do igłofiltrów.

Obecnie na rynku pojawił się zupełnie nowy typ agregatów pompowych przeznaczonych do pracy z zestawami igłofiltrowymi, oparty o nowoczesny model pompy wirowej, dostarczany przez amerykańskiego producenta Godwin. Chodzi nam tutaj oczywiście o serię pomp Godwin VAC PRIME, które charakteryzują się następującymi cechami:

  • Duża wysokość podnoszenia osiągająca poziom 11-25 metrów
  • Duży poziom wydajności w graniach od 100 do 374 m3/godz.
  • Przelot cząstek stałych w pompowanym medium na poziomie 45-75 mm

Są to bardzo dobre parametry sprawdzające się w prowadzeniu prac odwodnieniowych z zastosowaniem igłofiltrów, aczkolwiek agregaty tego typu sprawdzają się także w: miejscowym nawadnianiu ogólnym, płukaniu kruszyw, wykorzystywane są w przemyśle kamieniarskim (kamieniołomy), służą do pompowania bentonitu i płuczki wiertniczej.

Pompy z serii VAC PRIME wyposażone zostały w nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na ich zastosowanie nawet w przypadkach kiedy niezbędne jest ewakuowanie dużych ilości powietrza z systemu ssawnego, co jeszcze do niedawna było zupełnie niemożliwe. Są to ogólnie rzecz ujmując, bardzo dobre pompy wirowe do igłofiltrów, jak również do wielu innych zadań.

Zastosowanie pomp wirowych Godwin Vac Prime

Generalnie rzecz biorąc, można tutaj powiedzieć, iż zupełnie nowa seria pomp Godwin sprawiła, iż firma weszła na zupełnie nowy rynek, bowiem seria pomp VAC PRIME, sprawdza się w wielu różnorodnych zastosowaniach, a przede wszystkim, możliwe jest jej zastosowanie w przypadku mniejszych wysokości podnoszenia w systemach igłofiltrowych, co jest bardzo pożądane przez wielu producentów. W sieci internetowej możliwe będzie znalezienie ich pełnej specyfikacji technicznej, w szczególności na stronach polskiego dystrybutora firmy P.P.H.U. Klaudia sp. z o.o. Tutaj zaś możemy powiedzieć tylko tyle jeszcze, że pompy z tej serii wyposażone są w króciec ssawny i tłoczny i średnicach 100/150 mm, zapatrzone w silniki 2/3 cylindrowe Deutz chłodzone powietrzem, o mocy znamionowej 12/18 kW, oraz charakteryzują się stosunkowo niedużym zużyciem paliwa na poziomie 1.5-3/ 2-4.5 l/godz.

Agregaty GECO POWER

Wśród innych pomp wirowych do wody zanieczyszczonej, można także znaleźć pompy przeznaczone przede wszystkim do współpracy z igłofiltrami GECO POWER. Jest to konstrukcja oparta na otwartym wirniku, o stosunkowo sporym przelocie, dodatkowo wyposażona we wspomaganie pompą próżniową, co daje możliwość pompowania zróżnicowanych mediów, ścieków oraz szlamu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *