Dobór filtrów do warsztatu lakierniczego.

Wśród wielu wymagań dotyczących prawidłowego wyposażenia warsztatu lakierniczego, jedną z ważniejszych kwestii jest prawidłowe wykonanie systemu nawiewno wywiewnego, którego podstawowym zadaniem jest zagwarantowanie odpowiednich warunków do pracy, wewnątrz pomieszczenia, oraz jednocześnie zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń przed wydostaniem się na zewnątrz. Trzeba tutaj także zastosować odpowiednie filtry, które będą zatrzymywać zanieczyszczenia napływające z zewnątrz, oraz chemiczne substancje lotne próbujące się wydostać na zewnątrz. Przyjrzyjmy się bliżej technologiom, jakie można w tym przypadku zastosować, aby osiągnąć odpowiednio dobre warunki do pracy w warsztatach lakierniczych, pod kątem możliwości ich zastosowania w konkretnych przypadkach.

Dostępne rozwiązania technologiczne.

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym krokiem w tym przypadku będzie przygotowanie całego systemu kanałów powietrznych, przez które będziemy powietrze odprowadzać na zewnątrz, zatrzymując jednocześnie na filtrach wszystkie zanieczyszczenia, w tym przede wszystkim mgiełkę lakierniczą, oraz nawiewów, gdzie na poziomie filtrów powietrznych zatrzymamy zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego. Warto tutaj także uświadomić sobie dlaczego system taki jest bardzo istotny w każdym warsztacie. Otóż w przypadku braku odpowiedniego filtrowania do wnętrza pomieszczeń lakierniczych będą przedostawać się zanieczyszczenia lotne, które następnie będą w wyjątkowo negatywny sposób wpływać na jakość przeprowadzanych procesów lakierniczych, pogarszając jakość przeprowadzanych prac, oraz znacznie osłabiając wytrzymałość nakładanych warstw lakieru. Po prostu poprzez odpowiednią filtrację zagwarantujemy sobie wyższy poziom estetyki lakiernictwa, oraz trwalsze warstwy lakieru, co będzie zapewniać wysoki poziom jakości świadczonych usług.

W kwestii dostępnych rozwiązań technologicznych, to przede wszystkim możemy zastosować nowoczesne filtry kieszeniowe montowane bezpośrednio w centralach nawiewno wywiewnych, które będą rzecz jasna podlegać okresowej wymianie. Niemniej jednak przy odpowiedniej technologii, i komputeryzacji całej centrali będziemy mogli z poziomu komputera określić kiedy filtry kieszeniowe będą wymagać wymiany na nowe. Po prostu odpowiednie czujniki zamontowane w centrali będą stale monitorować poziom przepływu powietrza i informować nas o tym stanie. Tego typu rozwiązania dostarczyć nam może na przykład firma K System która jest producentem jednych z najlepszych i najbardziej wydajnych filtrów kieszeniowych, a co za tym idzie, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę tej właśnie firmy. Rzecz jasna na rynku znajdziemy także innych dostawców, przy czym niektórzy z nich także zapewnią nam bardzo wysoki poziom swoich rozwiązań, niemniej jednak K System jest tutaj firmą znaną, o nienagannej opinii, która zapewnia nam dodatkowo pełne wsparcie w kwestii montażu, serwisu i obsługi swoich filtrów, a to także bardzo ważne, bowiem dzięki temu praca z centralami nawiewno wywiewnymi staje się dla nas o wiele bardziej prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *