Dobierz kolor włosów do typu urody

koloryzacja

Dzięki ogólnej dostępności farb w drogeriach, a także łatwości aplikacji, wiele pań kusi się na zmianę koloru włosów w zaciszu domowym. Efekty bywają różne niekiedy całkiem udane, natomiast innym razem wręcz opłakane. Dlatego, aby być pewnym rezultatu końcowego, najlepiej oddać się w ręce profesjonalisty, który dobierze odpowiedni kolor oraz rodzaj farby do naszego typu włosów.

Rodzaj farby a typ włosów

Przede wszystkim doświadczony fryzjer zadba o to, by farba nie zniszczyła włosów. Na rynku jest wiele firm, jednak ostatnio dużym powodzeniem wśród klientek salonów fryzjerskich cieszy się koloryzacja keune, dzięki której, jak piszą na forach internetowych, ich włosy są w bardzo dobrej kondycji, nie puszą się i są zdrowe. Oczywiście warto korzystać z takich porad, ale ostateczną decyzję należy podjąć razem z fryzjerem.

Jaki wybrać kolor?

Po tym jak zdecydujemy się na odpowiednią firmę, przed nami stanie kolejny trudny wybór – dobór odpowiedniego koloru. Również i w tej kwestii należy zasięgnąć porady fryzjera, jednak warto znać, podstawowe zasady doboru kolorów farb. Przede wszystkim należy sugerować się tym, jaki typ urody posiadamy.

Kolory Pani Zimy

Pani Zima to zdecydowanie chłodny typ urody. Jej jako jedynej za grzech nie będzie poczytany kruczoczarny kolor włosów. Mile widziane są również kawowe brązy. Jeśli Zima chce rozjaśnić włosy (chociaż zdarza się to nieczęsto), polecane są platynowe blondy w zimnych odcieniach.

Kolory Pani Wiosny

Ten delikatny typ urody podkreślą wszystkie farby w odcieniach blondu. Szczególnie polecane są te ze złotym refleksem, opalizujące. Dopuszczalne są również takie barwy, jak miodowy, czy bursztynowy.

Kolory Pani Lata

Przy tym typie urody najlepiej sprawdzą się popielate, gołębie blondy, a także ich platynowe odcienie. Jeśli chcesz nieco przyciemnić fryzurę, wypróbuj takie kolory jak ciemny blond lub jasny szatyn.

Kolory Pani Jesień

Przy tym typie urody świetnie sprawdzą się wszelkiego typu rudości. Dozwolona jest także cała paleta brązów. Również sprawdzić się mogą czerwienie – jednak panie posiadające rozszerzone naczynka krwionośne muszą uważać – gdyż ten kolor może je podkreślić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *