Czystość atmosfery w procesie lakierniczym.

Realizacja prac lakierniczych na warsztatach lakierniczych, wymaga prawidłowego podejścia do kwestii przygotowania warunków pracy. Musimy tutaj zagwarantować przede wszystkim wysoki poziom czystości atmosfery roboczej, bowiem w przypadku jakichkolwiek jej zanieczyszczeń, możemy doprowadzić do pogorszenia jakości realizowanych prac lakierniczych. Jeśli jakikolwiek pył czy też kurz, przedostanie się do strefy roboczej i zmiesza ze strumieniem lakieru nakładanego na malowane przedmioty, będzie wywierać negatywny wpływ na warstwy lakieru, zarówno w kwestii estetyki, jak i w kwestii jakości oraz wytrzymałości powierzchni. Warto więc poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi.

Filtracja powietrza doprowadzane z zewnątrz.

Przede wszystkim trzeba będzie zadbać o odpowiednie oczyszczenie powietrza doprowadzanego z zewnątrz do pomieszczeń warsztatowych. Im więcej zanieczyszczeń z powietrza atmosferycznego uda nam się przechwycić na tym etapie, tym mniej trudności będziemy mieć z utrzymaniem czystości wewnątrz. Trzeba będzie więc zainwestować w odpowiedniej jakości system wentylacji z jednoczesną filtracją powietrza, dzięki czemu wszystkie lotne zanieczyszczenia wewnętrzne będziemy mogli przechwycić na wlocie powietrza do wnętrza pomieszczeń warsztatowych. Oczywiście warto tutaj zadbać także o konkretne podejście do filtracji wewnętrznej poprzez dobre jakościowo filtry sufitowe podłogowe i naścienne, dzięki których zastosowaniu wszystkie zanieczyszczenia unoszące się wewnątrz pomieszczeń warsztatowych, będą osadzać się na filtrach, skąd nie będą już podnoszone do góry. Dzięki takiemu podejściu do kwestii filtracji powietrza zapewnimy sobie wyjątkowo dobre warunki do realizacji prac lakierniczych, a co za tym idzie, osiągniemy wysoki poziom jakości realizowanych usług lakierniczych, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Wewnętrzna kabina lakiernicza.

Dodatkowo, poza samym oczyszczaniem powietrza wprowadzanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, jak i oczyszczania powietrza poprzez filtry chłonne, sufitowe, naścienne czy też podłogowe, można zainwestować w kabinę lakierniczą. Jest to jakby dodatkowe pomieszczenie wewnątrz warsztatu, odizolowane od otoczenia, z własnym, suwerennym systemem oczyszczania powietrza. Trzeba będzie co prawda regularnie wymieniać filtr do kabiny lakierniczej, niemniej jednak korzyści z takiego rozwiązania są niewspółmiernie wyższe niż koszt wymiany filtra. Będziemy mieć możliwość osiągnięcia warunków niemalże idealnych do przeprowadzania procesu lakierniczego, a co za tym idzie, jakość świadczonych usług z całą pewnością wzrośnie. Bardzo ważne jest jednak to, aby wybierając kabinę lakierniczą, zapewnić sobie możliwość jej prawidłowego doboru w zakresie wielkości, bowiem w wielu przypadkach, może się okazać, iż zakres realizowanych prac będzie obejmować lakierowanie dość wielkich elementów stalowych, a musimy mieć możliwość ich lakierowania. Musimy więc kabinę lakierniczą dobrać tak, aby wszystkie lakierowane przez nas elementy mogły być lakierowane wewnątrz właśnie kabiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *