Czym wyróżniają się żaluzje pionowe?

Żaluzje pionowe doskonale ochronią wnętrze przed niepożądanymi promieniami słonecznymi, ale także estetycznie zaaranżują pomieszczenie. Elegancki wygląd oraz prostota wykonania jest doceniana przede wszystkim przez użytkowników powierzchni biurowych. Osłony składają się w pionowych pasów, które przesuwane są płynnie za pomocą wózków prowadzących na kółkach. Komfort zdalnego sterowania elektrycznego oraz szeroka gama wymiarów pozwala na zastosowanie żaluzji pionowych niemal w każdym wnętrzu.

Rozwiązanie to cenione jest przez właścicieli mieszkań odznaczających się dużą powierzchnią, ale będzie też doskonałym wyborem w pomieszczeniach użytkowych – salach konferencyjnych, biurach, gabinetach. Eleganckie tkaniny pozwalają na zastosowanie żaluzji pionowych w gabinetach lekarskich czy kosmetycznych, gdzie liczy się nie tylko komfort pracy, ale też sterylność oraz profesjonalny wygląd. Żaluzje pionowe tworzone są za pomocą tkanin o różnorodnym deseniu oraz gatunku.

Możliwe jest uzyskanie osłon w dowolnie wybranym kolorze, ale także grubości materiału. Dzięki temu klient indywidualnie dobierze tkaninę, która w zadowalający sposób przepuści lub całkowicie pochłonie promienie słoneczne. Możliwość regulacji ułożenia poszczególnych pasków żaluzji pozwala na wpuszczenie do wnętrza światła pod preferowanym kątem. Większość tkanin, które wykorzystywane są do produkcji żaluzji pionowych to materiały wysokiej jakości, które (pomimo częstego wystawienia na działanie promieni słonecznych) na długo zachowują swój kolor. Dużą zaletą jest także możliwość wyboru materiału, który występuje w wersji gładkiej lub żakardowej.

Cechą wyróżniającą żaluzje pionowe jest fakt, że nie są to standardowe osłony przeciwsłoneczne. Ich funkcjonalność pozwala także na zastosowanie tkanin jako akcesorium do podziału pomieszczenia. Rozwiązanie to spotka się z entuzjazmem właścicieli mieszkań oraz kawalerek o niewielkiej powierzchni. Dzięki żaluzjom możliwe jest wygospodarowanie pożądanej części wnętrza, a tym samym stworzenie na przykład przytulnego kącika sypialnianego. Także w przypadku gabinetów lekarskich lub kosmetycznych – żaluzje pionowe doskonale sprawdzą się do odizolowania poszczególnych stanowisk, a tym samym zapewnią wymagany komfort i prywatność. Użytkownicy sal konferencyjnych docenią nienaganne pochłanianie promieni słonecznych przez żaluzje pionowe. Całkowite przyciemnienie okien zapewni słuchającym wygodę oraz doskonałą widoczność obrazu z rzutnika, zaś zdalne sterowanie żaluzjami pozwoli na nieprzerwane prowadzenie prezentacji. Jeśli interesują nas żaluzje pionowe, to więcej przeczytamy na wolakrakzal.com.pl/produkty/zaluzje-pionowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *