Czy warto wybrać się na urlop w Szczyrku?

Wyjazd na urlop to niezbywalne prawo każdego pracującego człowieka. Należy tutaj także podkreślić, iż każdy z nas ma z całą pewnością odmienne podejście do zagadnienia wypoczynku. Każdy też wybiera inne opcje urlopowe. My jednak jesteśmy zwolennikami, iż urlop należy spędzić w taki sposób, aby wypocząć jak najlepiej. To zaś możemy osiągnąć wybierając przede wszystkim aktywność fizyczną. Zwykłe wylegiwanie się w słońcu, na hotelowym basenie, raczej nie należy do najmądrzejszych rozwiązań. Dlatego polecamy wyjazd na tegoroczny urlop w Szczyrku. Jest to bowiem górska miejscowość wypoczynkowa, a to otwiera przed nami cały szereg możliwości aktywnego spędzania czasu.

Jak zaplanować swój urlop w Szczyrku?

Jedną z kluczowych kwestii, którym należy poświęcić stosunkowo sporo czasu, jest staranne zaplanowanie całego wyjazdu na urlop. Chodzi tutaj o to, abyśmy nie musieli już na miejscu szukać ciekawych atrakcji i opcji na spędzanie czasu. Jeśli z kilkutygodniowym wyprzedzeniem zaplanujemy każdy dzień w bardzo precyzyjny i staranny sposób, to z całą pewnością urlop w Szczyrku będzie można zaliczyć do udanych. Poniżej prezentujemy listę opcji, wraz z krótkim opisem i przyporządkowaniem pogodowym. Warto więc w swojej liście uwzględnić to, aby każdego dnia przygotować 2-3 alternatywne opcje, które będą wybieramy w zależności od panujących warunków pogodowych.

  • Zdobywanie okolicznych szczytów – to chyba absolutna podstawa jeśli chodzi o urlop w Szczyrku. Opcja na dobre warunki pogodowe.
  • Wycieczki trasami widokowymi – jak wyżej, też opcja na dobre warunki pogodowe.
  • Wyprawy rowerami górskimi – opcja dla tych, którzy uwielbiają bardziej wymagające warunki jazdy rowerem. Do skorzystania przy dobrych warunkach pogodowych.
  • Zwiedzanie okolicznych muzeów, skansenów – dla wszystkich ciekawych. Korzystamy w przypadku nieco gorszych warunków, kiedy opady deszczu są całkiem możliwe.
  • Przegląd lokalnych zabytków – j.w.
  • Wyjście do kina, teatru – j.w.
  • Bliższe spotkania z lokalną gastronomią – j.w., aczkolwiek spotkania z lokalnymi specjałami kulinarnymi należy także uwzględnić w planie głównym. PO prostu będąc w górach należy sprawdzić jak wygląda tutejsza kuchnia.
  • Relaks na obiekcie (sauny, jacuzzi, basen) – korzystamy, kiedy warunki pogodowe będą całkowicie złe.
  • Wizyty w gabinetach zabiegowych SPA – j.w., aczkolwiek wizyty w SPA warto zaliczyć niezależnie od warunków pogodowych.
  • Ćwiczenia na hotelowej siłowni – j.w.

Mamy więc stosunkowo sporo ciekawych rozwiązań na spędzanie swojego urlopu. W dodatku są to opcje dopasowane do zróżnicowanych warunków pogodowych. Dzięki temu na pewno nie będziemy mogli narzekać na nudę.

Koszty wyjazdu na wakacje w Szczyrku.

Wielu z nas błędnie myśli, iż lokalne kierunki urlopowe są mało atrakcyjne. Okazuje się wręcz przeciwnie. Przede wszystkim są bardziej atrakcyjne cenowo. Co jednak ważne w obecnej sytuacji, zostawianie pieniędzy w krajowym obrocie to wspieranie rodzimej gospodarki. To na pewno przyczynia się do minimalizowania skutków kryzysu gospodarczego. Tym bardziej, iż obecnie możemy nawet liczyć na pokoje hotelowe w Szczyrku w nieco bardziej przystępnych, bardziej promocyjnych cenach. Jest to z całą pewnością bardzo korzystne dla nas. Można więc powiedzieć, iż urlop w szczyrku jest dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, iż cały wyjazd z całą pewnością okaże się o wiele tańszy niż jakiekolwiek zagraniczne wojaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *