Czy warto postawić na karton?

Wybór opakowań kartonowych to dzisiaj bardzo często podejmowany krok. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim są tanie. Decydując się na pokrycie powierzchni kartonu nadrukiem musimy liczyć się z wyższymi kosztami, jednak jest to nadal bardzo opłacalne posunięcie.

Tektura nie przepuszcza zapachów, dlatego z powodzeniem jest wykorzystywana w branży spożywczej. Ponadto możliwość wykonania dodatkowych elementów zabezpieczających pozwala na transport szklanych opakowań oraz delikatnych przedmiotów. Sztywny karton to niezastąpiony wybór chociażby przy przewożeniu wyrobów cukierniczych. Inną zaletą tektury jest to, że można ją ponownie wykorzystać. Wiele kartonów powstaje wskutek recyklingu. Ekologiczność rozwiązania to zdecydowany plus.

Zamówienie tekturowych opakowań (np. http://www.opakowania-kartonowe.pl/oferta-pudelka/) w ilości hurtowej to mniejszy wydatek, ale niektórzy mogą pomyśleć o kłopotach z przechowywaniem. Producenci pomyśleli o wszystkim. Kartonowe pudełka dostarczane są jako płaskie kawałki tektury. Dopiero po rozłożeniu konstrukcji otrzymujemy opakowanie ze wszystkimi perforacjami, okienkami i przegródkami. Płaskie i lekkie opakowania tekturowe bardzo łatwo przechowamy nawet na niewielkiej powierzchni.

Karton posiada oczywiście swoje wady. Należy do nich łatwopalność. Możemy szybko spalić kartonowe opakowanie. Ponadto wilgoć osłabia wytrzymałość tektury. Zamoczone opakowanie nie wróci już do swojej pierwotnej postaci. Warto jednak zauważyć, że przechowywanie kartonów w odpowiednich warunkach wyklucza ich zamoczenie czy podpalenie.

Do zalet opakowań kartonowych należy też ich różnorodność

Mamy do wyboru kilka modeli. Jednym z nich są popularne pudełka klapowe. Wykonane z jednego kawałka tektury, który został sklejony lub zszyty na boku. To tani i łatwy sposób na zapewnienie opakowania produktom. Wybór kartonu z pięciowarstwowej tektury pozwala na transport nawet bardzo ciężkich towarów.

Innym modelem są pudełka fasonowe. Składanie nie wymaga użycia taśmy, ponieważ elementy nachodzą na siebie i zazębiają się w taki sposób, aby stworzyć stabilną całość. Pudełka te są często wykorzystywane w przemyśle spożywczym i cukierniczym. Mają okienka, perforacje i dodatkowe zabezpieczenia.

Pudełka kaszerowane to kolorowe kartony z nadrukiem. Swoją popularność zawdzięczają zastosowaniu wysokiej jakości technik, dzięki czemu zyskujemy bardzo estetyczne efekty.

Wytrzymałość pudełka kartonowego zależy od rodzaju tektury, z jakiej zostało wykonane. Najlżejszą zawartość mają zwykle pudełka z gładkiej tektury litej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *