Czy programy lojalnościowe są skuteczne?

karta

Każdy sklep chce przyciągać klientów. Można to robić na różne sposoby – poprzez oferowanie wyrafinowanego, niedostępnego nigdzie indziej asortymentu, promocje albo obniżki cen w danym dniu. Co jednak, gdy oferowany przez sklep asortyment jest siłą rzeczy dość standardowy (ilość luksusowych sklepów jest siłą rzeczy dość ograniczona), a właściciel chce zatrzymać klienta na dłużej?

Obniżka cen będzie miała krótkotrwały efekt, wprawdzie przyciągnie więcej ludzi do sklepu, ale raczej tylko na chwilę nie przywiążą się do niego. Będą się w nim zjawiać od promocji do promocji. Sposobem by ludzie nie tylko dany sklep odwiedzali, ale by chętnie do niego wracali są programy lojalnościowe Lumo. Bazują one na budowaniu długotrwałej relacji z klientem, który dzięki częstemu odwiedzaniu danego miejsca i dokonywaniu w nim zakupów otrzymuje atrakcyjne rabaty lub ekskluzywne produkty.

Jest to skuteczna metoda, bo na dłuższy czas wiąże ona klienta z daną marką, daje mu powód by wciąż odwiedzać sklep, przez co przyzwyczaja się on do niego. I wciąż do niego wraca. Warto nadmienić, że sprawdza się ona nie tylko w przypadku sklepów, bardzo często stosują je zakłady oferujące wszelkiego rodzaju usługi – siłownie, baseny, kluby fitness, salony fryzjerskie, zakłady bukmacherskie czy operatorzy sieci komórkowych. I robią to z powodzeniem.

Warto rozważyć zastosowanie w swoim sklepie programów lojalnościowych, gdyż mogą one być korzystne zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. Ich skuteczność jest potwierdzona, w związku z tym są szeroko stosowane, a klienci bardzo chętnie z nich korzystają. Wydają się więc być świetną i niezbyt kosztowną metodą na zbudowanie stałej bazy klientów. A ta pozwala myśleć o dalszym rozwoju biznesu i wspomaganiu programów lojalnościowych na przykład okazyjnymi promocjami, które przyciągną przypadkową klientelę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *