Co wpływa na decyzję o wyborze lekarza?

Przy dokonywaniu decyzji odnośnie wyboru lekarza każdy kieruje się czym innym. Dla niektórych najważniejsze jest, który dermatolog jest najtańszy. Innych natomiast interesuje bardziej to, czy laryngolog do którego chcą się wybrać ma długoletnie doświadczenie w swoim fachu. Jeszcze inni, kierują się w takim samym stopniu ceną jak i fachowością lekarza. Tacy ludzie starają się znaleźć tak zwany złoty środek.

Starają się oni wybrać lekarza, który ma doświadczenie i zna się na rzeczy, ale jednocześnie nie bierze zbyt dużo za wizytę. Jednak jak wiadomo, nie jest to proste, ponieważ zwykle dobry lekarz kosztuje o wiele więcej niż lekarz bez doświadczenia. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w każdej dziedzinie życia jest tak, że jakość usługi idzie w parze z ceną. Nie powinno to nikogo dziwić ani oburzać. Tak czy inaczej, decyzje podejmujemy na różne sposoby. Ponadto, to czym się kierujemy gdy interesuje nas laryngolog zależy również od tego, czy szukamy go dla siebie, czy dla kogoś bliskiego.

O ile szukamy lekarza dla żony, czy rodziców to będziemy kierować się mniej więcej tym samym czym kierowalibyśmy się przy wyborze lekarza dla siebie, o tyle jeśli w grę wchodzi laryngolog dziecięcy to kryteria wyboru będą zapewne zupełnie inne. W sytuacji, gdy szukamy lekarza dla naszych dzieci, zależy nam bowiem przede wszystkim na jakości usługi. W takiej sytuacji cena za wizytę jest sprawą zdecydowanie drugorzędną.

Oczywiście, zarówno jeśli chodzi o laryngolog dziecięcy, czy też o laryngolog, który pomaga dorosłym, możemy wybrać się do lekarza, który leczył nas będzie za pieniądze z funduszu zdrowia .W takiej sytuacji nie musimy płacić za wizytę, jednakże, czy jest to rzeczywiście opłacalny wybór? Pewnie każdy zgodzi się z tym, że każdy, czy to dermatolog, czy też chirurg, czy jakikolwiek inny specjalista, lepiej pracuje, gdy przyjmuje w prywatnym gabinecie, a nie w gabinecie przychodni publicznej. Wynika to z tego, że przyjmując w przychodni, czy też w szpitalu, lekarz wie, że i tak dostanie wypłatę, w zasadzie niezależnie od stopnia swojego zaangażowania.

der8

Ponadto, wie on, że pacjenci i tak będą do niego przychodzić ponieważ nie mają wyboru. Natomiast w sytuacji, gdy lekarz przyjmuje prywatnie, nie może być już taki pewien, że będzie zarabiał i że pacjenci będą przychodzić właśnie do niego. Lekarz przyjmujący prywatnie musi starać się o pacjentów, aby nie wybrali oni innego lekarza, czy też innej prywatnej przychodni, dlatego jest o wiele bardziej zaangażowany w swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *