Co oferują nam firmy kurierskie?

Zakup dowolnego towaru w sklepie internetowym bardzo często wiąże się bezpośrednio z wyborem odpowiedniej firmy kurierskiej, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie przesyłki. O ile niektóre produkty można odebrać w sklepie osobiście, po uprzednim ustaleniu tego ze sprzedawcą, o tyle najczęstszym wyborem przy opcjach wysyłki jest wyrażenie zgody na skorzystanie z usług kuriera.

Okazuje się jednak, że można dowolne przesyłki kurierskie odbierać również w odpowiednio do tego wyznaczonym miejscu, najczęściej możliwie najbliższym miejsca zamieszkania adresata. Dzięki temu bezpośredni odbiór przesyłki będzie możliwy w ustalonym okresie (najczęściej kilkudniowym) w wybranym punkcie, a odbiorca może w tym czasie odebrać paczkę o dowolnej porze dnia – w zależności od godzin urzędowych ustalonych przez firmę dostarczającą.

inpost3

Żeby było jeszcze wygodniej dla klienta odbiór zamówienia nie musi wiązać się z wizytą określonego budynku i interakcji z pracownikiem. Wśród wielu funkcji, jakie oferują różne firmy kurierskie Inpost wyróżnia się możliwością odbioru przesyłki w Paczkomacie. Jest to niewielki magazyn, sytuowany w kilku miejscach w mieście, w którym przechowywane są przesyłki przeznaczone do osobistego odbioru przez klienta.

Po wpisaniu numeru telefonu oraz kodu dostarczonego w wiadomości SMS, można bez problemu otrzymać zamówiony towar w kilkanaście sekund. Inpost oferuje również atrakcyjny system zwrotów, wiele zniżek dla stałych klientów oraz liczne promocje. Wybierając odpowiednią firmę kurierską warto mieć na uwadze nie tylko szeroki zakres usług, ale również cenę.

O ile wysyłka listów i niedużych przesyłek wiąże się z podobnymi kwotami, cena większych paczek może być bardzo zróżnicowana; mając na uwadze zarówno gabaryty jak i rodzaj realizacji wysyłki, w jakim ma ruszyć w drogę nadanie. Wybierając standardowe typy przesyłek, takie jak paczki priorytetowe i ekonomiczne (https://twoj.inpost.pl/pl/przesylki/paczkomaty), zapłacić można taniej niż na poczcie.

inpost4

Dopiero specjalne usługi oferujące ekspresową dostawę w kilkanaście godzin posiadają większe naliczenia, ale rekompensują to wysoką jakością realizacji zamówienia oraz gwarancją dostawy w wyznaczonym terminie, a także ubezpieczenia zawartości przesyłki. Dodatkową zaletą korzystania z usług firm kurierskich jest możliwość otrzymywania powiadomień SMS oraz email o statusie przesyłki, aktualnej lokalizacji, przewidywanym terminie dostawy oraz monitorowania jej bezpośrednio za pomocą wpisania indywidualnego numeru trackingowego na stronie internetowej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *