Boho-chic – nurt mody damskiej

Moda kobieca posiada wiele różnorodnych nurtów, przy czym niektóre z nich są bardziej eleganckie a niektóre bardziej ekstrawaganckie. Inne są z kolei szalone, a jeszcze stylowe. Niezależnie jednak od rodzaju stylistyki, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż podstawą jest tutaj umiejętny dobór poszczególnych elementów ubioru, które będą idealnie wpisywać się w nurt. Jednym zaś z ciekawszych nurtów, który na rynku mody pojawił się w okolicach roku 2004, jest boho-chic, i to właśnie temu nurtowi poświęcimy dziś nieco więcej uwagi. Musimy jednakże pamiętać, iż jest to bardzo niecodzienny nurt mody damskiej, wobec czego nie dla każdej z pań będzie on przeznaczony.

Podstawowe elementy boho-chic.

Aby w ogóle przejść do rozpatrywania kwestii związanych z stylistyką boho-chic należy sobie wyszczególnić najważniejsze cechy charakterystyczne, wyróżniające ten nurt mody, na tle pozostałych. Otóż w tym szczególnym przypadku będziemy mieli do czynienia z odzieżą przede wszystkim luźną (długie spódnice, szerokie, luźne paski, duże, obszerne wręcz torby), oraz odzieżą, która poniekąd czasy swojej świetności ma już za sobą. Będą to modne niegdyś futrzane kamizelki, czy też dżinsowe kurtki. Kolorystyka, jeśli chodzi o styl boho-chic powinna być raczej skierowana w stronę hippisowskiej, czyli feeria barw w połączeniu z luzem. Wskazane będą także jak najbardziej wszelkiego rodzaju ozdoby, także charakterystyczne dla nurtu hippisowskiego, czyli paciorkowe bransoletki, naszyjniki. Ostatnio zaś dość popularnym rozwiązaniem stało się przyozdabianie stylizacji boho-chic, biżuterią orientalną (do nabycia na przykład pod adresem piekielko.com), która także doskonale współgra z elementami kreacji boho-chic. Oczywiście trzeba to wszystko bardzo umiejętnie połączyć ze sobą, aby stylizacja nie wyszła nazbyt pstrokata i do niczego niepodobna. Umiar należy zachować jak najbardziej we wszystkim.

Boho-chic nieco historycznie.

Warto także powiedzieć sobie nieco więcej na temat samego powstania nurtu mody boho-chic. Jest to nurt odkryty w roku 2004, a główną propagatorką stylu wśród amerykańskich gwiazd filmu i estrady jest Rachel Zoe, która rozpowszechniała boho-chic, wśród takich gwiazd jak: Mischa Barton, Cameron Diaz, czy też Nicole Richie. Do bardziej znanych propagatorek i fanek stylu boho-chich, należy także zaliczyć bez wątpienia takie znane osobistości, jak Kate Moss (która do dziś uznawana jest za pierwszą fankę stylu), siostry Olsen, czy też Sienna Miller. Generalnie można było na przestrzeni ostatnich lat, jak również nawet i dziś zaobserwować, iż stylistyka boho-chic, bardzo dobrze trafia w gusta znanych i lubianych gwiazd, aktorek, piosenkarek i modelek. Po prostu styl ten idealnie nadaje się do podkreślenia osobowości wielu z nich, a to przecież najważniejsze w przypadku wybierania kreacji na konkretne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *