Biura rachunkowe a usługi prawne

Biura rachunkowe bardzo często zatrudniają w swoich firmach pracowników, którzy z wykształcenia są prawnikami, lub ukończyli pokrewny kierunek studiów,  aby być w stanie świadczyć również swoim klientom usługi w kontekście prawnym i doradzać w sprawach prawnych oraz sprawach administracyjnych. Inwestorom przykładowo można pomóc w podjęciu właściwych decyzji, kluczowych dla dalszego funkcjonowania ich firmy,  kiedy to stają oni przed jakimś problemem w kwestiach prawnych, który wydaje się przeszkoda nie do przeskoczenia.

W tym miejscu pojawia się biuro rachunkowe z pomocą. Jak wiadomo, sprawy prawne bywają często skomplikowane, a przepisy niejasne dla ludzi, którzy codziennie nie mają z nimi do czynienia. Prawo podatkowe również jest kłopotliwe dla przedsiębiorców czy firm, dlatego w takich przypadkach należałoby skorzystać z oferty sprawdzonego i profesjonalnego biura rachunkowego czy kancelarii podatkowej. Nie pomoże nam tutaj, co często jest mylone, instytucja open finance Białystok czy Kraków, to nie istotne, bowiem bez względu na lokalizację open finance doradza w kwestiach finansowych, a nie prawnych, tutaj po prostu nie mają takich kwalifikacji.

Gdy zdarzy się tak, że do biura zgłosi się osoba pragnąca rozpocząć na własną rękę prowadzenie działalności gospodarczej może ona z pewnością liczyć na niezwykle fachową pomoc ze strony biura rachunkowego. Jeżeli jednak interes nie do końca się uda i przyjdzie ta smutna chwila, że trzeba go zamknąć lub likwidować biuro rachunkowe doradzi, pomoże przy sporządzaniu odpowiedniej dokumentacji, przygotowują wnioski, raporty, sprawozdania itp. Wszystko, aby zwinąć wymarzony interesik. Do dokumentów zaliczanych do podstawowego kanonu papierków potrzebnych podczas likwidacji przedsiębiorstwa lub firmy należą: dokumenty likwidacyjne dla Urzędu Miasta, dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dla Urzędów Skarbowych.

Wśród szerokiego wachlarza usług biura rachunkowe oferują również taką usługę jak reprezentowanie jednostek gospodarczych w sprawach administracyjnych i sądowych. Postępowania tego typu muszą być jednak prowadzone przez Wojewódzkie Sądy Administracyjne.  W przypadku reprezentowania klienta ceny dobierane są indywidualnie do sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *