Baterie retro

baterie retro

Moda zawsze wraca. Jej oblicze nieco się zmienia, zostaje dostosowane do aktualnej rzeczywistości ale podstawowe założenia konkretnych stylów pozostają niezmienne mimo upływającego czasu. Daje nam to możliwość korzystania z estetyki innych kierunków niż mainstreamowy urozmaicając otaczający nas świat. W taki też sposób jakiś czas temu zawitał do nas styl retro. Obecny w wielu dziedzinach życia, m.in. w modzie, grafice czy wykończeniu wnętrz staje się coraz bardziej popularny. Świadome naśladownictwo trendów z przeszłości podkreśla oryginalność i w zależności od zamierzonego efektu nadaje zupełnie nowego charakteru lub tylko delikatnie zaznacza odrębność stylu.

Baterie retro to rozwiązanie dla klientów o wysublimowanym guście, którzy szukają eleganckiej i podkreślającej charakter wnętrza armatury. Pod względem stylistycznym występują w różnych odmianach. Wśród kolekcji wyróżniamy m.in. zestawy eleganckie, o pięknych kształtach, imitujące lata 20. lub 30., projekty skoncentrowane na finezyjnych detalach wiernie oddających charakter dawnych czasów czy też podkreślające przytulność wnętrza serie w zwracającym się do prostoty stylu rustykalnym. Wanny miedziane wzbogacone o baterie mosiężne, typowe dla stylu retro, prezentują się wybornie.

Baterie retro wykonuje się z wytrzymałego na wysoką temperaturę i korozję mosiądzu, którego złotawy kolor stanowi doskonałe wykończenie całości. Armaturę można także pokryć warstwą chromu oraz zmatowić lub nabłyszczyć jej powierzchnię. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, baterie retro tylko nawiązują do dawnych czasów – zarówno ich różnorodność funkcji, jak i sposoby montażu pozostają jak najbardziej współczesne.

Moda na konteksty historyczny powraca, w wyniku czego w ofercie wielu producentów znajdziemy nie tylko łazienkowe, ale i kuchenne baterie retro we wszystkich możliwych kształtach i formach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *