Zdrowa dieta z kokosem

Chyba każdy z nas wie, jak ważna jest nasza ogólna dieta. Sposób żywienia ma znaczny wpływ na całe nasze życie. Coraz częściej przechodzimy więc na straszne, niskokaloryczne diety, które tak naprawdę tylko wyniszczają nasz organizm. Po nich bardzo szybko możemy spotkać się z efektem jojo. Dlatego lepszym wyborem będzie po prostu zamiana niezdrowych produktów na naturalne wytwory.

Oczywiście wciąż najpopularniejszym sposobem na przyrządzanie różnych dań jest smażenie. Na szczęście nie musimy wcale z tego rezygnować. Wystarczy, że zainwestujemy w zdrowy tłuszcz i to na nim zaczniemy szykować swoje potrawy. Najlepiej w tej roli sprawdzi się olej kokosowy. Ma on wspaniały smak i wyrazisty aromat. Z powodzeniem podkreśli walory wielu potraw.

Pamiętajmy jednak, aby nie używać go zbyt wiele. Smażenie na głębokim tłuszczu nigdy nie będzie zdrowe i może skutkować dodatkowymi kilogramami w biodrach. Warto więc zainwestować w specjalny, niewielki pędzelek. Znajdziemy go w wielu sklepach z asortymentem do domów. Za pomocą takiego pędzelka nałóżmy swój olej kokosowy na patelnię. Rozsmarujmy go po całej powierzchni naczynia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, ile oleju tak naprawdę znajduje się w naszej potrawie i na pewno nie użyjemy go za dużo.

Wiele osób nie wyobraża sobie również życia bez słodyczy. Jednak biały cukier prosty, który najczęściej dosypujemy do herbaty i kawy, jest wysokokaloryczny. To przez niego możemy szybko spodziewać się nadprogramowych kilogramów. A wystarczy zamienić go na zdrowszy produkt. Świetnie sprawdzi się tutaj np. cukier kokosowy. Ma on naprawdę ciekawy, oryginalny smak. Doskonale będzie pasować do wszelkich wypieków, naleśników lub słodkich placków. Dzięki niemu nie będziemy musieli całkowicie rezygnować z cukrów, a przy tym zadbamy o swoje dobre zdrowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *