Spirulina – lek na zagrożenia wegetarianizmu?

spirulina w proszku

Dieta wegetariańska zdobywa coraz szersze grono zwolenników, jednak nie można powiedzieć, że każdy zagorzały wegetarianin zdaje sobie sprawę z zagrożeń, które niesie taki styl życia. Osoby nie spożywające mięsa odmawiają bowiem swojemu organizmowi wielu cennych składników odżywczych, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Jak można rozwiązać ten problem?

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WEGETARIANIZMEM

Brak podstawowych składników odżywczych, które dostarczane są do organizmu wraz z mięsnymi posiłkami, w prostej linii prowadzi do jego osłabienia i w konsekwencji może być przyczyną wielu poważnych chorób. Typową dla wegetarian przypadłością jest anemia, która wynika z niedoboru cynku i żelaza. Pozostałe przypadłości wynikają z niedoboru witaminy D i B12, które odpowiadają (w szczególności witaminy z grupy B) za optymalne wykorzystanie pozostałych składników żywieniowych. Dużym problemem jest także zbyt mała ilość białka i aminokwasów.
Czy zatem można powiedzieć, że dieta wegetariańska stoi w sprzeczności z ludzką naturą? Oczywiście, że nie, jednak pod warunkiem, że jest prowadzona mądrze.

JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEMY WEGETARIANIZMU?

Wegetarianie muszą regularnie uzupełniać brakujące witaminy, minerały i składniki odżywcze, stosując odpowiednie suplementy diety. Nie oznacza to jednak konieczności połykania wielu tabletek, gdyż rozwiązaniem wszystkich problemów okazują się być mikroalgi, czyli maleńkie rośliny, rosnące w krystalicznie czystych wodach morskich.
Najlepiej poznaną algą jest spirulina. Właściwości odżywcze tej rośliny i jej wpływ na ludzki organizm są wręcz niewiarygodne. Spirulina aż w 60 proc. składa się z białka. Poza tym zawiera w sobie składniki mineralne, takie jak żelazo, wapń, potas, cynk, selen, mangan, magnez i wiele innych. Roślina ta jest też bogatym źródłem witamin z grupy A, B i D. Wynika z tego, że suplementacja spiruliną może dostarczyć do organizmu wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały, których na co dzień brakuje w diecie wegetariańskiej.

Więcej o leczniczych właściwościach spiruliny dowiecie się przechodząc na stronę: spirulina-sklep.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *