Skuteczna reklama w Internecie

agencja interaktywna kraków

Każdy szanujący się przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, że siła napędową jego biznesu jest skuteczna reklama. A form reklamy w dzisiejszych czasach nie brakuje, gdyż specjaliści od marketingu prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. O jednym kanale sprzedaży nie sposób jednak dziś zapomnieć – a chodzi oczywiście o Internet. Jak skutecznie reklamować się w sieci? Ile to kosztuje? Do kogo się zgłosić? Na te pytania poznamy odpowiedź w dalszej części artykułu.

Jeżeli interesuje nas reklama w sieci, a na pewno w dzisiejszych czasach powinna, gdyż obecnie w Internecie wszyscy szukamy niemal każdej usługi, zdecydowanie powinniśmy się rozejrzeć za dobrą agencją interaktywną. A zweryfikować to możemy na dwa sposoby. Pierwszy, nieco ograniczony, to agencja z polecenia. Przykładowo znajomy mówi nam: „Polecam Ci agencję interaktywną www.mavengroup.pl„. Drugi, dostępny już dla wszystkich, to wyszukanie agencji w sieci. Wystarczy wpisać w Google przykładowo „agencja SEO Wrocław” lub „agencja interaktywna Kraków” i już pojawi się nam ścisła czołówka z danego miasta – przynajmniej jeżeli chodzi o pozycjonowanie.

Jakie są metody reklamy w Internecie? Wyróżniamy tak naprawdę dwa kierunki działań. Po pierwsze, pozycjonowanie stron w wynikach naturalnych. Po drugie, płatne kampanie PPC (pay per click). Przykładem takich kampanii jest choćby AdWords lub reklamy graficzne w innych sieciach reklamowych. Największą skuteczność daje połączenie tych obu metod, gdyż wywołuje ono tak zwany efekt surround, czyli zwiększone dotarcie do potencjalnych odbiorców naszego przekazu reklamowego.

Ktoś mógłby się zastanowić, że taka reklama kosztuje pewni majątek. Wcale nie! Oczywiście wszystko zależy od konkurencyjności danej branży. Ale w tych mniej konkurencyjnych branżach profesjonalna kampania obejmująca AdWords i pozycjonowanie zaczyna się już w granicach 600 złotych miesięcznie. Przy odpowiednim wykorzystaniu tego budżetu zwrot z inwestycji może być dużo większy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *