Poznaj bliżej olej kokosowy

Omawiając temat oleju kokosowego warto najpierw poznać kilka faktów. Interesujące jest pochodzenie i nazwa orzecha z którego uzyskuje się olej kokosowy czyli jego najbardziej wartościową część, otóż prawdopodobnie pochodzi z południowo-wschodniej Azji lub północno-zachodniej Ameryki Południowej, jednak ze względu na możliwość kiełkowania orzecha nawet po wielu kilometrach transportu spowodowało rozprzestrzenienie się jego występowania w wielu ciepłych zakątkach świata.

Sama nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego, oznaczając ‘ducha’, ‘widmo’ i spowodowana jest dość dziwnym wyglądem (przynajmniej według mieszkańców półwyspu Iberyjskiego). Ciekawszym nazewnictwem mogą pochwalić się mieszkańcy Filipin czy wysp Pacyfiku nazywając kokosa ‘drzewem tysiąca zastosowań, życia czy lekarstwem na wszystkie choroby’, co jak się okazuje ma swoje uzasadnienie…

Praktycznie każda z części orzecha kokosowego ma jakąś wartość użytkową (no może za wyjątkiem skorupy, którą jednak niektórzy z powodzeniem stosują jako miseczkę czy nawet szklankę do podawania napojów) także trzeba przyznać, że jest to produkt ekonomiczny do granic możliwości.

Najważniejszy jest jednak fakt, że olej kokosowy, a nawet szerzej cały orzech kokosowy jest bardzo wartościowym składnikiem diety i kosmetyki (z bardzo rozległym zastosowaniem i właściwościami) jednak aby nie zrobić sobie krzywdy, warto eksperymentować z głową, ponieważ produkty przez nas spożywane mogą działać na nasze zdrowie długofalowo, skutkując dopiero po wielu latach.

Więcej informacji zainteresowani znajdą na www.oleje-kokosowe.pl, zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *