Pestki winogron – dlaczego są zdrowe?

pestki winogron ekstrakt

Już od dawna wiadomo, że pestki winogron zawierają wiele cennych substancji, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Chociaż drobne, twarde pestki nie ułatwiają jedzenia owoców, są doskonałym źródłem wartościowych składników zapobiegających różnym poważnym i niebezpiecznym chorobom. Co właściwie znajduje się w pestkach tych owoców i dlaczego są tak cenne?

Przede wszystkim ekstrakt z pestek winogron zawiera tak zwane flawonoidy proantocjanidyny, czyli związki o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym. Szacuje się, że jest ono znacznie większe niż w przypadku witaminy C, która jest uznawana za wyjątkowo silny przeciwutleniacz. Skuteczne zwalczanie wolnych rodników pozwala na spowalnianie procesów starzenia się organizmu oraz jest ważnym elementem profilaktyki chorób nowotworowych.

Jednocześnie ekstrakt OPC jest polecany jako skuteczny środek zapobiegający chorobie wieńcowej oraz udarom. Dzięki swojemu działaniu powoduje obniżenie ciśnienia krwi oraz zmniejszenie poziomu tak zwanego złego cholesterolu. Ma także ogólny pozytywny wpływ na cały układ naczyniowo-sercowy. Ponieważ poprawia krążenie w gałce ocznej uznaje się, że zapobiega rozwojowi zaćmy. Coraz więcej badań potwierdza również, że stosowanie ekstraktu z pestek winogron pomaga w zmniejszeniu nieprzyjemnych dolegliwości, które są związane z przechodzeniem menopauzy.

Badania naukowe potwierdzają coraz więcej pozytywnych właściwości, które wykazuje ekstrakt z pestek winogron. Dlatego warto sięgać po te owoce, a także po różne suplementy, które zawierają wyciąg z pestek. Dzięki temu można uzupełnić swoją codzienną dietę o wartościowe substancje, które staną się ważnym elementem profilaktyki wielu niebezpiecznych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *