Odpowiednia ramka dla obrazu

rama drewniana

Wystrój wnętrza domu jest niezwykle istotną sprawą. W szczególności kobiety, rzadziej mężczyźni, zwracają na to ogromną uwagę. Ważnym elementem stanowiącym o tym, w jaki sposób prezentuje się dane wnętrze, są obrazy. Obrazy są nieodzownym elementem wystroju każdego eleganckiego salonu. Jednak uwagę zwraca się nie tylko na samo płótno, ale także na oprawy obrazów.

Oprawa jest wręcz równie ważna jak cały obraz, a niejednokrotnie okazuje się być od obrazu cenniejsza. Spotkać można ramki drewniane, a także ramki aluminiowe. Za bardziej eleganckie i wytworne uważa się ramki drewniane, choć oczywiście każdy ma swoje gusta. Oprawy obrazów mogą zostać wykonane w dowolnie wybranym przez klienta kolorze i rozmiarze. W większości zakładów profesjonalnie zajmujących się produkcją ram, możliwe są także usługi specjalne, na przykład nowe drewno może zostać pokryte odpowiednią farbą, tak aby uzyskać efekt starego drewna.

Oprawy obrazów oczywiście muszą być spójne z obrazem przedstawionym na płótnie. Należy dokładnie zastanowić się nad wyborem ramy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto też zasięgnąć porady fachowca. Ramki drewniane, jeśli na takie się zdecydujemy, wymagają odpowiedniego czyszczenia i konserwacji. Nie należy jej zaniedbywać, gdyż po pewnym czasie wygląd ramy może być nieestetyczny i oprawy obrazów trzeba będzie wymienić na nowe. Ramy, podobnie jak i tematyka obrazu, powinny pasować do stylu danego pomieszczenia.

Ważne jest, aby ramki drewniane dobrać kolorystycznie do koloru mebli, ścian i podłogi, na przykład jeśli pokój utrzymany jest w tonacji brązu, wybór srebrnej ramy może okazać się bardzo nieudany. Lepiej wtedy zdecydować się na brąz. A gdy już wybierzemy naszą idealną ramę i zawiesimy obraz, wystrój pokoju na pewno stanie się bardziej elegancki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *