Na jakie zajęcia może liczyć Twoje dziecko w przedszkolu?

W każdej placówce przedszkolnej obowiązuje ten sam, standardowy program edukacji i wychowania. Przedszkole ma nie tylko bawić i zapewniać opiekę i bezpieczeństwo w czasie nieobecności rodziców, ale również kształcić i przygotowywać do kolejnego etapu, jakim jest pójście naszego dziecka do szkoły.

Wybierając odpowiednią placówkę dla naszego malca warto jednak wybrać taką, w której oprócz podstawowego programu realizowany jest również szereg innych, zarówno tych rozrywkowych, sportowych jak i gwarantujących rozwój intelektualny. To właśnie dzięki organizacji zajęć dodatkowych pociecha ma szansę odkryć swoje talenty, decydować o pasjach i rozwijać zainteresowania.

Przyjrzyjmy się na przykład sieci prywatnych przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia. W nich przedszkolaki mogą uczęszczać między innymi na rytmikę i to nie byle jaką, bo z udziałem dziecięcej orkiestry. Co więcej, istnieje możliwość nauki gry na pianinie i skrzypcach czy śpiewu a chętni mogą spróbować swoich sił w śpiewaniu. Co więcej, te przedszkola w Warszawie realizują nadprogramowe zajęcia z tańca i baletu, który cieszy się ogromną popularnością wśród dziewczynek. Chłopcy natomiast z uwielbieniem uczęszczają na Lego Fun, czyli zajęcia, podczas których mogą układać klocki lego rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i doskonaląc precyzję ruchu i sprawność.

Warto wiedzieć, że w dobrych, prywatnych przedszkolach organizowane są również kółka zainteresowań w zakresie nauki i sztuki – powszechne są na przykład zajęcia ceramiczne czy plastyczne oraz kółka teatralne. Nie można też pominąć lekcji językowych bowiem angielski to dzisiaj standard w każdym dobrym przedszkolu.

Trzeba jeszcze nadmienić, że przedszkola w Warszawie nierzadko pozwalają na rozwój fizyczny dzieci i sprawiają, że zyskują one lepszą kondycję fizyczną. Zajęcia dotyczące różnych odmian sztuk walki czy gry zespołowe to największa radość dla maluchów. Dla tych, którzy wolą jednak skorzystać z zajęć mniej absorbujących oferowane są szachy.

Jak widać oferta programowa najlepszych przedszkoli jest nadzwyczaj bogata – teraz tylko od naszego dziecka zależy, na które zajęcia będzie uczęszczał z przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *