Kakao na co dzień

organiczne kakao

Jeśli zależy nam na zdrowym stylu życia, warto do codziennego jadłospisu wprowadzić kakao. Chociaż często się o tym nie pamięta, to jest to produkt, który zawiera wiele cennych składników. By jednak wykorzystać wszystkie właściwości tego napoju, należy zwrócić także uwagę na sam proces jego przygotowywania, a także uprawy.

Kakao zawiera magnez, który jest nam niezbędny, gdy jesteśmy narażeni na stres. Jest to bardzo popularne jego źródło – wiele osób w celu uzupełnienia niedoborów tego pierwiastka pije kakao lub je gorzką czekoladę. Kakao może nam pomóc także wtedy, gdy chcemy uniknąć anemii – zawiera bowiem żelazo i małe ilości witaminy C. Dotyczy to jednak surowych ziaren. By w pełni przyswoić ten pierwiastek witamina C jest niezbędna, ale trzeba pamiętać o tym, że jest ona nieodporna na wysokie temperatury.

Oprócz tych cennych składników organiczne kakao zawiera także anamid – endorfinę, czyli hormon szczęścia. Dlatego wiele osób czuje się lepiej po spożyciu czekolady. Lepiej jest jednak wybrać jej gorzką wersję ze względu na inny składnik, jakie zawiera ziarno kakaowca – przeciwutleniacze. Przyswajają się one gorzej w obecności nabiału i cukru, dlatego lepiej jest nie dodawać tych produktów do kakao.

Oprócz odpowiedniego spożywania należy również pamiętać, że kakaowiec chętnie kumuluje toksyny. Dlatego kupując produkt, który w założeniu ma poprawić nasze zdrowie, lepiej zdecydować się na kakao organiczne niż to zwykle dostępne w sklepie. Dzięki temu mamy pewność, że pijemy naprawdę zdrowy napój, a dodatkowo natura nie ucierpiała podczas procesu produkcji. W przypadku produktów organicznych nawet opakowanie musi być wyprodukowane w sposób, który może być uznany za ekologiczny.

Kakao organiczne można kupić w różnej formie – ziarno łuskane, mielone lub jako wiórki. Najlepiej wybrać najwygodniejszą dla siebie, ponieważ nie zmienia to jego właściwości zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *