Jesienny urlop w Szczyrku.

Nie ma chyba nic piękniejszego niż góry w okresie jesiennym. Prawdziwa feeria barw roztaczająca się dookoła, na każdym szlaku, z każdego szczytu i przełęczy. Nie da się ukryć, iż zaplanowanie swojego urlopu w górach na okres jesienny to bardzo dobry pomysł, przede wszystkim dla wszystkich którzy cenią sobie spokój. W tym okresie w górach zawsze jest zdecydowanie mniej turystów, przez co i zgiełk jest mniejszy i luzu na szlakach nieco więcej. Do tego dochodzi wspaniała polska jesień i jej niezliczone kolory na drzewach. Zobaczmy zatem, jak zaplanować swój jesienny urlop w górach, w Szczyrku, w jednej z piękniejszych, górskich miejscowości wypoczynkowych w naszym kraju.

Odpowiedni hotel to podstawa.

Jednym z ważniejszych aspektów będzie tutaj rezerwacja miejsca w hotelu, bowiem bez noclegów niestety ciężko będzie spędzić przyjemnie urlop w górach. Zdecydowana większość hoteli charakteryzuje się wysokim standardem usług, co oczywiście będzie się przekładać w pewnym sensie na poziom cen, niemniej jednak jeśli liczymy na solidny wypoczynek z regeneracją, warto wyłożyć nieco więcej pieniędzy za lepszy hotel. Warto tutaj zwrócić uwagę na przykład na hotel Elbrus w Szczyrku zlokalizowany w samym centrum miasta. Jest to obiekt, zapewniający nam perfekcyjnie przygotowany wypoczynek, na wysokim poziomie. Znajdziemy tutaj nie tylko hotelowy basen, sauny czy też jacuzzi. W hotelu Elbrus będziemy mogli także poddać się niesamowicie korzystnym dla naszego organizmu zabiegom Spa, w jednym z dziewięciu pokoi zabiegowych. Jest to jednocześnie jedyny obiekt w okolicy posiadający aż tyle gabinetów zabiegowych Spa. Oczywiście do naszej dyspozycji jest także hotelowa siłownia, gdzie można nie popracować nad sprawnością fizyczną swojego organizmu. Jednym słowem na nudę raczej nie można będzie narzekać, tak samo zresztą jak na poziom wypoczynku.

Atrakcje turystyczne.

Oczywiście najważniejszym punktem urlopu jesiennego w Szczyrku będzie zwiedzanie okolicy, aby nacieszyć się wspaniałą przyrodą górską i krystalicznie czystym powietrzem. To bardzo ważne aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo na szlaku, wobec czego też powinniśmy się odpowiednio do każdego wyjścia w góry przygotować. Przede wszystkim należy zadbać o ciepło, a w tym celu niezbędne zabranie odpowiedniego obuwia i zawsze dodatkowej bluzy bądź kurtki w plecaku, bowiem w górach pogoda dość szybko może się zmienić i w czysty dzień, nagle zaskoczy nas burza. Generalnie jednak rzecz biorąc, w pochmurne dni będziemy mogli zażywać relaksu w gabinetach Spa hotelu Elbrus, zaś w dni bardziej pogodne wybrać się na zdobywanie okolicznych szczytów i podziwianie krajobrazów z przełęczy górskich. Tutaj z całą pewnością nikt nie będzie się nudził, niezależnie od warunków pogodowych, zawsze będzie coś do roboty. Czy to zwiedzanie lokalnych zabytków, czy to zdobywanie szczytów górskich, czy tez relaks w hotelowych saunach oraz gabinetach zabiegowych Spa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *