Grzyby witalne Shiitake i Reishi skuteczne w profilaktyce nowotworów

Grzyby terapeutyczne zwane również leczniczymi czy medycznymi są coraz chętniej stosowane w naszej codziennej diecie. Wszystko za sprawą dużego stężenia w ich składzie korzystnych dla ludzkiego organizmu polisacharydów, aminokwasów oraz witamin. W tradycyjnej medycynie chińskiej grzyby witalne wykorzystywane są od ponad 2000 lat. W Europie korzyści z ich stosowania zauważono znacznie później, gdyż dopiero w XIX wieku.

Wyróżniamy dziesięć grzybów leczniczych, między innymi Cordyceps, Shiitake, Chaga, Maitaka, Coprinus oraz Reishi. W tym artykule omówimy bliżej dwa najbardziej popularne grzyby medyczne – Raishi oraz Shiitake.

Grzyby Reishi nazywane są przez wzgląd na swoje właściwości, które spowalniają starzenie „Grzybami Wieczności”. Warto też wiedzieć, że ich codziennie przyjmowanie wzmacnia organizm i znacznie poprawia ogólne samopoczucie. Związkami, które mają największy wpływ na tak korzystne działanie grzybów witalnych Reishi są przede wszystkim polisacharydy i triterpeny. Ponadto w składzie grzybów Raishi odnajdziemy między innymi takie pierwiastki jak cynk, german, miedź, wapń czy żelazo. Warto wiedzieć, że obecnie właśnie przez wzgląd na bardzo dobry wpływ codziennej suplementacji grzybów leczniczych Reishi trwają starania by grzyby te zostały oficjalnie wpisane na listę leków. Póki co można je zakupić jedynie w bardzo dobrych sklepach z suplementami diety czy zdrową żywnością. Warto jeszcze dodać, że grzyby Reishi stosuje się w profilaktyce nowotworowej, a także leczeniu bezsenności. Ich codzienne zażywanie wpływa korzystnie na metabolizm, co sprawią, że są skuteczną metodą walki z nadwagą.

Grzyby Shiitake czasami nazywane są również „Eliksirem Życia”. To dlatego, że ich skład pełen jest substancji, które pomogą nam odzyskać zdrowie i nabrać wigoru. Grzyby terapeutyczne Shiitake, podobnie jak grzyby Reishi, w medycynie cenione są przede wszystkim przez wzgląd na skuteczne zatrzymywanie rozwoju chorób nowotworowych. W Japonii oba te grzyby zostały jakiś czas temu nawet wpisane na oficjalną listę leków. Udowodniono, że zażywanie ekstraktu z grzyba Shiitake hamują rozwój nowotworów żołądka, piersi, płuc oraz układu trawiennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *