Dentysta jak psycholog

dentysta

Wiadomo, że z lękami i fobiami trudno walczyć. Często te lęki i fobie są irracjonalne, instynktowne, drzemiące gdzieś w głębokiej podświadomości. Jedną z przyczyn takich lęków są wizyty u dentysty.

Z fobiami i lękami –przynajmniej niektórymi – można częściowo się oswoić i nauczyć z tym żyć. Czy można oswoić się z lękami przed wizytą u dentysty? Czy nasze lęki są uzasadnione czy to tylko zmory przypominające nam bolesne wizyty z dzieciństwa?

Na szczęście stomatologia posunęła się na tyle, że dentysty nie należy się obawiać, bo obecnie wizytom u dentysty ból prawie nie towarzyszy. Dentysta oprócz sprawnych rąk musi mieć również to, co można określić jako psychologiczne podejście do pacjentów. Strach przed bólem jest tym czynnikiem, który wpływa na reakcje pacjentów. Dlatego ważne jest to, by dentysta umiał zapanować nad strachem pacjenta.

Kiedy ząb się ukruszy albo mamy ubytek w zębach, warto pomyśleć o czymś takim jak implanty. Wrocław, Kraków czy Warszawa to miejsca, w których działa wiele dobrych gabinetów dentystycznych. Dobrze i fachowo wstawiać implanty powinien umieć każdy dentysta.

Dentysta nie jest saperem i może się pomylić więcej niż jeden raz. Na szczęście zęby to nie wybuchające miny i nawet jeśli dentysta zrobi coś niewłaściwie, to zawsze można poprawić. Wybierając dentystę najlepiej poradzić się już znajomych, którzy znają jego pracę, dokładność i cennik, tak by po wyjściu z wizyty nie być zaskoczonym.

Ja osobiście polecam skorzystać ze sprawdzonej przeze mnie kliniki dentystycznej w Krakowie Impla. Tamtejsi dentyści oferuję pełen zakres usług stomatologicznych. W tym również wybielanie zębów, o którym więcej znajdziecie na stronie: impla.com.pl/wybielanie-zebow.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *