Algi – bogate źródło witamin i minerałów

algi - chlorella

Istnieje wiele rożnych substancji, które mają pozytywny wpływ na działanie organizmu. Wśród nich znajdują się przede wszystkim witaminy, minerały, antyoksydanty oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystkie wymienione substancje, a także wiele innych korzystnych składników można znaleźć w algach, między innymi w chlorellach.

Chlorelle pomimo swoich małych rozmiarów, zwierają bardzo duże ilości cennych składników odżywczych. Można w nich znaleźć między innymi sporo witamin, w tym witaminę A, C i B, a także najważniejsze minerały, w tym cynki, żelazo, magnez oraz naturalny jod. Niedobory witamin i minerałów prowadzą do wielu problemów ze zdrowiem, w tym do osłabienia układu odpornościowego, szybszego starzenia się organizmu, większego ryzyka rozwoju chorób zwyrodnieniowych oraz innych dolegliwości. Z tego powodu warto sięgnąć po suplementy diety, które uzupełnią codzienny jadłospis o dodatkowe ilości mikroelementów.

Mikroalgi, takie jak chlorelle, mają jeszcze jeden niezwykle ważny składnik, czyli chlorofil. Jest to substancja, która występuje we wszystkich zielonych roślinach i działa w korzystny sposób na ludzki organizm. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z dobroczynnego działania chlorofilu, tymczasem ma on bardzo ważne właściwości, między innymi działanie przeciwnowotworowe. Niestety czasem trudno jest dostarczyć tej substancji wraz z dietą. Dlatego warto jest sięgnąć po suplementy zawierające algi bogate w naturalny chlorofil.

Chlorella, która jest wykorzystywana do produkcji suplementów diety, została poddana specjalnej obróbce. Dzięki temu procesowi rozdrabnia się twardą, odporną na działanie soków trawiennych ścianę komórkową tych alg. W ten sposób zdecydowanie wzrasta ilość składników odżywczych, które mogą zostać przyswojone w układzie trawiennym. Jest to jeden z powodów, dla których warto sięgać po dobre preparaty z dużym stężeniem alg. Ich stosowanie spowoduje, że organizm organizm otrzyma duże ilości cennych składników, których zazwyczaj brakuje w posiłkach.

Więcej o chlorelli dowiesz się z dedykowanej tematowi alg strony: chlorella-sklep.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *